JD1000 Pro 256 GB alınır mı?

• Konuyu başlatan vbios
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 2B
Neden? Benim bütün önemli verilerim sağlamlığına güvendiğim SSD'lerde. Diğer herkesin de öyle. İnsanlar SSD'yi yedek değil, ana diski olarak kullanıyor ve çoğu önemli verisini emanet ediyor. O yüzden SSD'de birebir değişim bence dünyanın en anlamsız garantisi.
Doğru söylüyorsunuz insanlar SSD'yi ana diski olarak kullanıyor. Ana disk olarak kullanılan cihazlardaki veriler yedeklenmeli. Kaldı ki bu 256 GB'lık bir SSD. İsterse tamamını bile bir yere yedekleyebilir.

Ne anlam ifade ediyor özellikleri? Yazma testi yapıldı mı? Ömrünü biliyor musun?

Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Verilerinizin hiçbir değeri yoksa alabilirsiniz tabii ki:

Birebir değiştiriyorlarmış. Verilerinin üstüne soğuk su içersin ne olacak?
Hocam JD'ye de test yapın bakalım ne kadar dayanacak :D

Doğru söylüyorsunuz insanlar SSD'yi ana diski olarak kullanıyor. Ana disk olarak kullanılan cihazlardaki veriler yedeklenmeli. Kaldı ki bu 256 GB'lık bir SSD. İsterse tamamını bile bir yere yedekleyebilir.
Çok güzel bir yere değindin. İsterse yedekleyebilir. Kaç kişi yedekliyor? Onu bunu geçtim bu model dışında aynı fiyattaki diğer kaliteli model için yedekleme ne kadar gerekli?

SSD gibi bir cihaza resimlerimi veya yaptığım çalışmaları depolayacağımı sanmam. Taşınabilir HDD'ye yedeklerim genelde. Çoğu insan da böyle yapıyor. O yüzden büyük sorun teşkil etmez.
Ne alakası var, depolama birimi değil mi bu da? Hadi şartları zorlayalım, diyelim ki kaybettiğinizde üzüleceğiniz hiç veri tutmuyorsunuz. Arkadaşın önemli bir işi varken işletim sistemini çalıştıramaması da onun için büyük bir problem. Önerirken bunları belirtiyor musunuz?

Bu paraya 250 GB M2 SSD var da ben mi bilmiyorum? SATA SSD var demeyin arada çok fark var.
Çok fark. Oyunda 0.7 saniye fark, arkadaş kullanım amacını yazmamış. Render, edit yapacağım falan yazmamış. Gelecekte fark açılacak, evet ama bu SSD’nin 1.5 seneden uzun ömrü yok. Geleceğe dönük falan değil.

Hocam JD'ye de test yapın bakalım ne kadar dayanacak :D

Az önce siparişini verdim bu modelin. Bir tane de iki kere bozulmuş ve servisten sıfırı gelmiş SATA modeli geliyor. İkisini birden ölüm testine sokacağım.

Bakalım Crucial'ın 11 kat fazla ömrüne karşın ne sunacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de JD 256 GB M.2 SSD kullanıyorum. 8-9 ay önce aldım.

Şuraya sağlık bölümünü bırakayım, şimdi okuma-yazma testini yapıp atacağım.
Benim kullandığım modelin 2000 okuma, 1000 yazma vermesi gerekiyor. Sonuçlar böyle, bence güzel değerler. 94 dolulukta.

unknown.png

Ekran görüntüsü 2021-03-09 125132.png

Az önce siparişini verdim bu modelin. Bir tane de iki kere bozulmuş ve servisten sıfırı gelmiş SATA modeli geliyor. İkisini birden ölüm testine sokacağım.

Bakalım Crucial'ın 11 kat fazla ömrüne karşın ne sunacak.
Bekliyoruz hocam merakla. :) Bu arada gelecekte SSD pazarına yeni yeni giren Seagate'in SSD'lerini de bir inceler misiniz? Türkiye'de gerçekten doğru düzgün inceleme yok bu SSD'ler hakkında. Siz incelerseniz güzel bir kaynak olabilir. :) Mesela Seagate Barracuda 120, Firecuda 120 gibi taş gibi SATA modelleri var. Bunlar hakkında bir inceleme güzel olur. NVMe tarafında da Seagate baya iddialı. Barracuda 510, Firecuda 510 ve 520 gibi sağlam modelleri var. Bir inceleme fena olmaz ileride. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı