"Jeefo. A ve Win32.hidrag. A" virüsü nasıl temizlenir?

xeenoovvvaa

Decapat
Daha fazla  
Bugün bilgisayarı ilk açtığımda yani yarım saat bir saat önce Defender'dan bir uyarı geldi jeefo. A virüsü bulundu tarzı bir uyarı temizle dediğimde temizlemedi ben de Kaspersky'a yöneldim fakat o da temizleyemedi. Virüsün bulaştğı yerlere en son baktığımda ekran kartı driverim ve klavyemin driveri gözüme çarptı, format atmayı düşündüm hem C hem de D diskine fakat D diskinde bir sürü önemli fotoğraf var, ne yapabilirim? Şu an Kaspersky Rescue Disk ISO'sunu indirdim onunla çalıştırmayı düşünüyorum bilgisayarı. Sizin bir öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Jeefo.A için Rescue Disk kesinlikle daha uygundur.
Rescue Disk'ten çalıştırmanızı ve tarama yapmanızı öneriyorum.

Jeefo. A için Rescue Disk kesinlikle daha uygundur.
Rescue Disk'ten çalıştırmanızı ve tarama yapmanızı öneriyorum.

Yaptım şimdi Rescue Disk işlemini. Yapmadan once klavye driverimi başka bir uygulama kullandığı için açılmıyordu ve Speccy uygulamasında ekran kartı ve işlemcimin değerlerini goremiyordum gerçi güvenli modda başlattığım için de olabilir sıcaklık olayı. Artık klavye driveri açılıyor bir sıkıntı gözükmüyor fakat Defender da virüs var mı diye taradığımda 3 saat önceki yani 20 53 gibi algıladığı virüsü aynı saat gösterip tekrar algılıyor bir sıkıntı olur mu acaba?

a.png

Yaptım şimdi Rescue Disk işlemini. Yapmadan once klavye driverimi başka bir uygulama kullandığı için açılmıyordu ve Speccy uygulamasında ekran kartı ve işlemcimin değerlerini goremiyordum gerçi güvenli modda başlattığım için de olabilir sıcaklık olayı. Artık klavye driveri açılıyor bir sıkıntı gözükmüyor fakat Defender da virüs var mı diye taradığımda 3 saat önceki yani 20 53 gibi algıladığı virüsü aynı saat gösterip tekrar algılıyor bir sıkıntı olur mu acaba?

Eki Görüntüle 1567733

Hala etkin diyorsa gerçekten etkin olabilir, Defender'in sapıttığını sanmıyorum. Doğru bir biçimde temizleyebildiniz mi? Jeefo.A'nın tanındığına ve temizlendiğine emin misiniz?

Hala etkin diyorsa gerçekten etkin olabilir, Defender'in sapıttığını sanmıyorum. Doğru bir biçimde temizleyebildiniz mi? Jeefo. A'nın tanındığına ve temizlendiğine emin misiniz?

Bugün emin olamadığım için okuldan eve geldiğimde tekrar Rescue Disk ile tarama başlattım. Bütün diskler için tarıyor 5 saat 11 dakikadır. No threats found diyor.

Aslında şimdi aklıma geldi. Dün virüsleri silerken jefoo. A değil de sanırım sadece hidrag. A virüslerini bulmuştu onları silmişti.

7 saatin sonunda işlem bitti hiçbir virüse rastlanılmadı fakat Defender'i taradığımda yeni bir virüs gözükmüyor ancak yukarıdaki fotoğrafın aynısı gözüküyor.

Son olarak malware ile de bir tarama yaptım bir şeyler buldu sildim ama Defender da gene aynı saat aynı gün aynı virüs çıkıyor izin ver dedim ben de artık karşıma çıkmıyor sıkıntıı yapar mı bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• 20221110_230949.jpg
    20221110_230949.jpg
    164,6 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:

Geri
Yukarı