Jeefo. A virüsü nedir?

Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm. Arkadaşlar evde internet yok. Ben de sıkıntıdan telefonun internetini bağlayıp GameLoop PUBG indireyim dedim. İnterneti bağladım. PC'de Google yoktu diye Google indireyim dedim. Birden Defender'dan mesaj geldi, tehdit bulundu diye. Jeefo. A trojan virüsüymüş. Ben de korktum tabii, hesapları falan girmedim. Virüsü kaldırmaya çalıştım ama ise yaramadı. Direkt telefondan interneti kapattım ve kabloyu çektim. Fakat şu an korkuyorum acaba telefona da bulaşmış mıdır diye. Bir şey olmuş mudur hesaplara, telefona falan?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Kullanıcı311 Google'nin kendi sitesinden Edge tarayicisi uzerinden. Ondan kaynakli oldugunu sanmiyorum. PC'yi yeni sifirlamistim. Sadece driver ve VCRedist DirectX falan kurdum. Bir de oyun vardi. PC'yi sorunsuz kullaniyordum fakat interneti acinca boyle bir şey oldu.

Sizce windowsda ayarlardan sifirlama yapsam duzelir mi?

Sizce windowsda ayarlardan sifirlama yapsam duzelir mi?

Ayarladan sıfırla yapmayın. İlk önce aktivasyon kodunu bir kenara yazın ve bu videolardakini yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zararlı varsa bulacaktır. Yayılma sağlayan bir zararlı türevi ancak defender uyarması yanlış alarm da olabilir. Dediğimi indirip güncelleyip tam tarama yaparsanız sorunu bulur çözer. Bilgisayara takılan USB bellek, hafıza kartı depolama olabilecek şeyleri de takıp taratın işlem tamamlanınca.

@Murat5038 hocam dediginiz ucretli galiba Free surumunu kullansamda olur mu? PC'yi sifirlamistim hiç de internete bagladim PC'yi. Tek yaptığım ekran karti driveri, offline DirectX setup oyunlar icin, WinRAR, ve birkac tane VCRedist. Iste sıkıntıdan telefonun internetini baglayip PUBG oynayayim dedim boyle oldu.

Bunlardan sadece bulaşmaz ancak gerçek sitesinden inmediyse Bellek vb takıldıysa bulaşmış olması yüksek. Ücretsiz olanı da yükleyebilirsiniz. Dediğim ücrtli zaten ancak deneme üsürmünü kurun demiştim neyse kurun taratın güncelleyip.

Yeni konular

Geri
Yukarı