Jeefo. A virüsü

Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm. Arkadaşlar PC'ye jeefo. A virusu bulasmis. Driverini WinRAR'ini DirectX'ini VCRedist'ini falan kurmustum. Ve bir de korsan oyun vardi galiba virus oradan bulasti. Defender virusu silemedi. Bilgisayari sifirla ayari bir ise yaramaz galiba. Tekrar driver kurma falan ugrasmanin manasi yok galiba. PC'yi sifirlamadan sonra hiç internet baglamamistim PC'ye. Korsan oyunu sildim ve GameLoop PUBG indirim diye USB kablosu ile telefonun internetini bagladim. 10 dk falan sonra Defender'den virus uyarisi geldi. Uyari gelince oyun hesabimi falan korkudan girmedim interneti kestim ve PC'yi kapattim. Simdi Kaspersky Free yukleyip tam tarama yapsam sorunumu cozer mi? Yaptiktan sonra oyun hesabimi acsam bir sıkıntı olur mu?

Öncelikle selamünaleyküm. Arkadaşlar PC'ye jeefo. A virusu bulasmis. Driverini WinRAR'ini DirectX'ini VCRedist'ini falan kurmustum. Ve bir de korsan oyun vardi galiba virus oradan bulasti. Defender virusu silemedi. Bilgisayari sifirla ayari bir ise yaramaz galiba. Tekrar driver kurma falan ugrasmanin manasi yok galiba. PC'yi sifirlamadan sonra hiç internet baglamamistim PC'ye. Korsan oyunu sildim ve GameLoop PUBG indirim diye USB kablosu ile telefonun internetini bagladim. 10 dk falan sonra Defender'den virus uyarisi geldi. Uyari gelince oyun hesabimi falan korkudan girmedim interneti kestim ve PC'yi kapattim. Simdi Kaspersky Free yukleyip tam tarama yapsam sorunumu cozer mi? Yaptiktan sonra oyun hesabimi acsam bir sıkıntı olur mu?
Hocam basit ve temiz yolu söylüyorum, format. Kaspersky kesin silemeyebilir. Bir de üstüne Free versiyonunu yükleyeceksiniz. Yeriniz de olsam format atarım rahatıma da bakarım. Bu arada amacım korkutmak değil ama bilgilendirmek istiyorum, bazı yeni virüsler PC'nin Bios'una bulaşabiliyor ve ne kadar format atsanız da gitmiyor. Her yeni Windows kurduğunuzda tekrar PC'ye bulaşıyor. O yüzden bu devir de virüs yemekten kaçının.

@Jeasust virusun kaynagini bilmiyorum formattan sonra tekrar DirectX VCRedist felaj yükleyeceğim. Yine bulasirsa format param araya gidecek.
Bir kaç driver için formattan kaçınmayın. Evet o driverların yüklemesi uzun sürüyor ama hesaplarının çalınmasından iyidir değil mi? Format param derken ne demek istediğini anlamadım. Eğer bilgisayarcıya format attırıyorsanız bir Flash belleğiniz varsa kendiniz de format atabilirsiniz.

Geri
Yukarı