Jilete vurmak egzamayı geçirir mi?

SenpaiKangal

Picopat
Arkadaşlar her şeyi denedim geçmiyor egzama, kaşıntı, saç dökülmesi jilete vurmak geldi aklıma okullar tatil oldu 9 gün jilete vursam kaç günde dışarı çıkacak kadar uzar.

Arkadaşlar her şeyi denedim geçmiyor egzama, kaşıntı, saç dökülmesi jilete vurmak geldi aklıma okullar tatil oldu 9 gün jilete vursam kaç günde dışarı çıkacak kadar uzar.

Egzamanın bilinen kesin bir tedavisi yok. Bende de var. Reçete ile alınan ketoral şampuanı var. Haftada 2 defa -5 dakika boyunca- masaj yaparak yıkamanı öneririm. Baktım benim gibi çok fazla ve ertesi sabah tekrardan oluyor ise her gün banyo yap. Tabii doktordan reçete alman gerek.

Bende de Seboreik Dermatit yani yağlı egzama var, sürekli kafamda yaralar oluyordu kaşımaktan cildiyeye gittim bana 1 losyon 1 merhem ve loprox adında şampuan verdi haftada 2 kere kullanmak için önceleri azalttı bayağı ama bende aşırı olduğu için neredeyse 1 yıldır her gün yapıyorum kafamda hiçbir şey kalmadı.

Geçirmez ama birazcık rahatlatır, en azından bende öyle oldu. Benim hem saçımda hem kaşımda hem de sakalımda var bu illet, yüzümü tıraş ettiğim zaman sakallı halime göre daha az egzama oluyor mesela ama sende aynı etkiyi yaratır mı bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı