Jóhann Jóhannsson Vefat Etti

Arda Dayıoğlu

Kilopat
2002 yılından bu yana solo albümler çıkaran, modern klasik müziğin dahi çocuğu Jóhann Jóhannsson, seyircinin duygularını yönlendirmeyi başaran birçok film müziğine imza attı.

The Theory of Everything ile Altın Küre kazanan İzlandalı besteci, Dennis Villeneuve filmlerinin vazgeçilmez ismi oldu.

Sırasıyla Prisoners, Sicario ve Arrival’da birlikte çalışan ikili, tüm bu filmlerin hem görsel hem de işitsel olarak etkileyici olmasını sağladı.

Ne desem bilemiyorum. Kendisi 9 Şubat Cuma günü Berlin’de, henüz 48 yaşındayken evinde ölü bulundu.

Nedeni ise şu an bilinmiyor.

Diskografisini hep hatmederdim.
Ne diyeceğimi bilemiyorum.

Huzur içinde yat.

Jóhann Jóhannsson Aramızdan Ayrıldı! | Listenary

Jóhann Jóhannsson Dies: ‘The Theory Of Everything’ Composer Was 48

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kalemimde iş yok bu gece.

Hala inanamıyorum.

Kürsüyü bu iki parçaya bırakıyorum.

Kıymetli kompozitörün ölümüne ithafen:

Jóhannsson(1).png

Jóhannsson(2).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum, son iki videoyu ve diğerlerini dinledim, dinlemeden önce mutluydum, enerjim vardı, şu anda gözümden yaşlar akacak sanki. :cry: Bunlar ne kadar güzel müziklermiş!

Başın sağ olsun demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

Ama çok üzülme, o turuncu sakallı müzik üstadı şu an bu dünyadan göçmüş olabilir fakat önemli olan böyle güzel insanları kalplerimizde yaşatabilmek. :)

Lütfen bir dakikalık saygı duruşu. Yetmez ama yine de yapalım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı