Jwın elektro gitar seti vs amfisiz kaliteli gitar

Hangisi daha mantıklı?

• JWIN Elektro Set

• Amfisiz Elektro Gitar (PC'de kullanılacak.)

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

OnurTAŞ

Kilopat
Yer
Sancaktepe, İstanbul
Başlıktan da anlayacağınız üzere, kısıtlı bütçeye jwın marka (çok kalitesizmiş) -neredeyse hiç kullanılmamış- elektro gitar seti var. SSS manyetik dizilimine sahip. Biraz düşününce neden bu bütçeye amfisiz almayayım dedim. Gitarı PC'ye bağlayıp kullanabilme seçeneğim var sonuçta. (Yeni başlayacağım. Standart sesler alsam gayet yeterli olur.)
Amfisiz olanların manyetikleri ortalama hss, HSH veya hh.
Gitarı ileride değiştirmeyi düşünmüyorum. Öğrenciyim, sürekli masraf yapmak istemiyorum.

Rock müzik ağırlıklı çalmayı planlıyorum.

Elektro gitarı bilmeyenler lütfen cevap yazmayın, ankete katılmayın. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rock demişsiniz ama keşke biraz daha açsaydınız. Mesela sadece sert tonlar isterim derseniz HH alabilirsiniz. Yok ben alternatif rock da çalacağım, temiz sololar da atacağım derseniz Single lazım mesela.

Jwin çöpünü almayın. O yüzden sadece gitar diyorum. Bütçenizi belirtirseniz de öneri yapabilirim. İkinci ele sıcak bakıyorsunuzdur umarım.

Bütçenizde şunları bulabildim. Siyah renkli olanların ikisi de aynı. Yerleri farklı olduğu için ikisini de atıyorum.

İlk baştaki Washburn Pro güzel gözüküyor. Ama fiyat konusunda arkadaş biraz katı.
Alternatif olarak bu düşünülebilinir mi?
Tremolo kolu ne için kullanılıyor?
EDIT:
Şöyle bir şey daha buldum.
Bu arada ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Bu da çok kaliteli bir marka değil. Zaten köprü sistemi floyd rose. Floys rose'lu gitar alacaksanız Ibanez gibi kaliteli bir markadan (hatta Ibanez'in de iyi modellerinden) alın. Yoksa kolu aşağı yukarı hareket ettirdiniz mi gitarın akordu kaçar.

Extreme'in köprüsü sabit, evet. Fakat o da kaliteli bir marka değil. Bulabilirseniz SX de alınabilir en kötü ihtimalle ama bütçenizde hiç bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı