JWMaster i10 Kulakiçi Kulaklık Detaylı İnceleme

jwmaster-1.png

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Herkese merhabalar, yine ben... Yeni bir inceleme ile karşınızdayım.
Bugün, yeni almış olduğum "
JWMaster" marka, "i10" modelli kulaklığın incelemesini yapacağım.
Önce bir link bırakayım ki, detaylarını merak edenler bakabilsinler;
i10

Halihazırda elimde HTC'nin vermiş olduğu kulaklık bulunmakta ancak ben onu ev içinde daha çok kullanıyorum, Skype ve oyunlarda felan yani. Dışarıda, yürürken, otobüs-minibüste vs. kulaktan düşmemesi için de bi' kulakiçi kulaklık almaya karar verdim. Piyasaya bakıyorum, Razer gibi kaliteli modeller 300TL'lerde, bunu görünce tepki biraz küfürlü oldu, tahmin edersiniz. :D Ucuzlara bakıyorum, 10TL'likler var, onlarda iyice dandik yani, alsan bi' dert, almasan bi' dert. Daha orta yollu bir şey ararken Facebook reklamlarında JWMaster'i gördüm. İlk başta aklıma direk içinde hıyar çıkan çakma telefon reklamları vs. geldi, çünkü reklam inandırıcı durmuyordu, 99.95TL yerine sadece 34.95TL... İlk gördüğümde dediğim gibi dolandırıcılık vs. sanıp umursamadım. Ertesi gün tekrar denk geldi, bu sefer aklıma girdi, sayfaya girip bi' yorumlara vs. baktım, yorumlar gayet olumluydu. İnternette incelemelerine bakayım dedim, maalesef ki incelemesi yok. Yorumlara vs. güvenerek alayım dedim ve aldım. Ne mi oldu ? Az daha ilerleyin bak, anlatıcam şimdi. :D

Öncelikle; JWMaster, Wilson Electronics adlı bir firmanın alt markasıymış. (Onu da bilmiyoruz ya neyse, çaktırmayın :p) Türk Malı olduğunu, ürünlerin tasarımlarının vs. Amerika'da yapıldığı söyleniyor. Yeni bir firma oldukları ve satışlarına yeni başladıkları için şu an tüm ürünlerine büyük indirimler var, tanıtım indirimleri olduğu ve yakında sonlanacağı söyleniyor. (Tüm ürünleri dediysem de abartmaya gerek yok yani, hepi topu 3 tane ürünleri var.)

Neyse, alt tarafı bi' kulaklık inceleyeceğim, niye bu kadar uzattıysam.
Artık incelemeye geçebilirim... (Nihayet dediğinizi duyar gibiyim :D) Değineceklerim;

- Kutu İçeriği & Aksesuarlar
- Tasarım & Malzeme Kalitesi

- Ses Kalitesi & Yalıtım
- Son Yorum & Puan

Sitede ürünün kapak resmi bu şekilde; "Benzersiz Ses i10"

Site.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------
KUTU İÇERİĞİ & AKSESUARLAR:
Öncelikle, söylemeden edemeyeceğim, aşırı derecede şık bir kutuya sahip, kesinlikle başka işlerde de kullanırım yani, insan atmaya kıyamaz.

Kutunun içerisinden çıkanlar;
- Kulaklık (Aman Yarabbi :eek:)
- Yedek lastikler
- Yaka tutacağı
- Kaliteli süngerler
- Biraz daha kaliteli sünger
- 2 adet, kimsenin okumadığı kitapçıklar
- Veee... Mükemmel bir taşıma çantası

Şimdi, her türlü kulak sahipleri (sanki evcil hayvandan bahsediyorum :p) kullanabilsin diye, fazladan lastikler koymuşlar. Bunun zaten olması gerekli, artı olarak sayamam.

Fazla dolaşıp karışmasını istemeyenler, yürürken vs. kolaylık sağlasın isteyenler için yakalık koymuşlar. Bu ekstraya girer, koymasalar kimse o olmazsa olmaz demezdi, ama adamlar düşünmüş koymuş, ufak da olsa, kullanmayacak da olsam bu bir artı.

Cepte, çantada, orada, burada... elimize dolanmasın diye, ufak, kaliteli bir taşıma çantası koymuşlar. Bu tip çantalar genelde ipli oluyor, kulaklığın kablosu ile uğraşmamak için aldığımız çantanın ipi ile uğraşıyoruz bu sefer, sağolsunlar bunu da çok güzel şekilde, (sanırsam) metal ağızlıkla halletmişler. Çantası gerçekten çok ufak, cebe aşırı rahat şekilde sığıyor.

Kutu Ön Yüz.jpg

Kutu Profil.jpg

Kutu İçeriği.jpg

Taşıma Çantası.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------------

TASARIM & MALZEME KALİTESİ:
Keskin hatlara sahip, şık bir tasarıma sahip, gereksiz ayrıntılara yer verilmemiş, sade ve şık duruyor. Kırmızı ve siyah renkler her yerde olduğu gibi burada da hayli uyumlu.
Burada hoşuma giden nokta ses açma-kısma tuşu oldu. Daha doğrusu sürgüsü... Diğer kulaklıklarda sesi tuşlarla veya daha eskilerinde daireyi döndürerek açıp kapatırdık, bunda ise çok güzel bir sürgü konumlandırılmış, bence hoş olmuş.
R ve L yazıları çok güzel bir biçimde arkasına kazınmış, silik felan değil ancak karanlıkta görmek mümkün değil.

Malzeme kalitesine gelirsek, kaliteli, sağlam bir plastik herhalde, içindekileri analiz edemiyorum maalesef. :) Kısaca; dandik değil yani.
Bunlar dışında söylenecek pek fazla bir şey yok açıkçası, gayet güzel bir tasarım, zaten benim de bu kulaklıkta ilk dikkatimi çeken görünüşüydü. :)

NOT: Adamların detaylara ne kadar önem verdiğini kutuyu ilk açtığınızda karşılaştığınız manzara ile anlıyorsunuz zaten, bunun için buraya temsili görüntü koyacağım, ben düzenini bozdum, tekrar yapmaya üşendim valla, hiç kusura bakmayın. :D

Açılış.png

Kulaklık.jpg

Tuşlar.jpg

SES KALİTESİ & YALITIM:
Pürüzsüz, net, temiz bir sesi var. Açıkçası bu konudan hiç anlamam, bana göre 10TL'lik kulaklıkta aynı sesi veriyor, o yüzden daha fazla detay vermem doğru olmaz. Basslarda, tizlerde felan bozmuyor kendini, sonuç olarak güzel yani, bunu bilin yeter. :)
Yalıtım dediğimse, dışarıya ses verme ve dışarıdan ses alma. Sesi sona getirdiğinizde dışarıdan bağırsalar bile ses duymazsınız ancak dinlediğiniz şey kulaklarınızı patlatabilir veya etrafınızdaki kişileri başınıza toplayabilir. Aman banyoda son ses açmayın ;)
Ben kendimce optimum bir ayar buldum, benim telefonumda resimdeki şekle getirince, dışarıya ses vermiyor, bağlantınızı dış dünya ile kesiyor. Yalnız burada ciddiyim dikkat edin, yola yürürken felan arabaları duymazsınız, maazallah.

Optimum Ayar.png

SON YORUM & PUAN:
Kendi görüşüm, bu kulaklık için verdiğim paraya değer... Ama ben kaç para verdim ? İşte sorulması gereken soru bu... Yuvarlak hesap 40TL ödedim, ancak bu tanıtım kampanyası dahilinde. Her ne kadar 40TL'ye değeceğini düşünsem de, bu kampanya bittiğinde ürünün fiyatı 100TL olarak güncellenecek, işte 100TL'ye değer mi ? Orası tartışılır, ancak benim aklımda ciddi şüpheler var.
Tavsiye eder miyim, indirimdeyken kaçırmayın derim, fırsatınız varsa 15-20 tane alın, fiyatı 100TL olarak güncellenince 50-60'a satar kar edersiniz. (Çok kurnazım ben ya :D)

Son olarak, şundan da bahsetmek istiyorum, ürünü kapıda ödeme şeçeneği ile alabiliyorsunuz, kredi kartı olmayanlar için çok büyük bir nimet bu, gerçekten büyük kolaylık sağlıyor.

Ürüne puanım; 9/10

Bu puanı kendi aldığım fiyata ve kendi kullanma amaçlarıma göre verdiğimi unutmayın lütfen...
İyi sosyaller. :)

Mükemmel bir inceleme. Bende kulaklığı yaklaşık olarak 1-2 ay önce aldım. Ancak incelemesini yapamadım. Sizinle aynı şekilde düşünüyorum ses, kalite vb. olarak. Hayırlı olsun.

Mükemmel bir inceleme. Bende kulaklığı yaklaşık olarak 1-2 ay önce aldım. Ancak incelemesini yapamadım. Sizinle aynı şekilde düşünüyorum ses, kalite vb. olarak. Hayırlı olsun.

Teşekkür ederim, beğenilmesine sevindim. :)
Bu fiyata ancak bu kadar olur yani, fiyatına göre kalite 3-4 gömlek üst. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı