K-Lite Codec Pack Nvidia GPU Kullanamama Sorunu

Aydın Bekoğlu

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Back-End Developer
K-Lite Codec kurulumunu yaptım. GPU kullanması için gereken ayarları yaptım fakat bir sorunla karşılaştım. Normal videoları "Donanım Çözücü" yani GPU ile açabilirken 2K Bluray filmi açamıyorum. Videonun bitrate değeri 60.000.

Kullandığım ekran kartı: GTX 760 2GB O.C modeli. Acaba ekran kartı 2K çözünürlük desteklemiyor diye mi açamıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bundan bahsediyorsunuz değil mi?

Dosya Ekleri

• LAv Video.png
    LAv Video.png
    20 KB · Görüntüleme: 151
Eee adam göndermiş resmi ne oldu sonrasında ? Şimdi aynı problemi yaşıyoruz diye illa yeni konu mu açalım. Ne çözen yazıyor çözümünü, nede sorunu yaşayan nasıl çözdüğünü topic'lerinize bayılıyorum.

Eee adam göndermiş resmi ne oldu sonrasında ? Şimdi aynı problemi yaşıyoruz diye illa yeni konu mu açalım. Ne çözen yazıyor çözümünü, nede sorunu yaşayan nasıl çözdüğünü topic'lerinize bayılıyorum.
Sakin şampiyon, konuyu üste çıkarman yeterdi.

2 Yıllık konu, geri dönüş yapmadığıma göre muhtemelen aradan kaçtı görmedim. Gönderdiği LAV filter ayarlarında bir sorun göremiyorum. Nvidia CUVID'i seçtiğinizde bir değişiklik oluyor mu?

Çözümünü bir türlü bulamadım bende aramaktan vazgeçtim.(2 yıl öncesi için) Sonrasında zaten 2-3 sefer format attım. Düzeldiyse formattan sonra düzelmiştir.

1080p ve 2160p de videolar gpu dan çalışıyo fakat 4320p de hiçbir şekilde gpu ya geçiremedim K-lite ı.Bilen varsa bilgilendirsin lütfen.

GPU:RTX 2060S

2060S'te 8k video desteği var mı?
ekran kartlarının tek tek video desteğinden ziyade codeclerin ekran kartlarını desteklemesi gerekiyor diye tahmin ediyorum.Sadece .MKV (VP9) formatındaki 4320p videoyu gpu dan çalıştırabiliyorum.Elimdeki 2 tane 4320p .MP4 (AV01) formatındaki videoyu gpu ya geçiremedim.
İşlemci de RYZEN 5 1600 AF olduğu için %100 kullanımda olsa bile kasarak oynatıyor videoyu.
Cuvid,Dxva2 copy-back Dxva2 native D3D11 hepsini denedim .MP4 dosyalarında gpu ya geçiremedim Active Hardware Accelerator'u
(Hardware Device to Use kısmında Rtx 2060S işaretli)

Ekran kartlarının tek tek video desteğinden ziyade codeclerin ekran kartlarını desteklemesi gerekiyor diye tahmin ediyorum. Sadece .MKV (VP9) formatındaki 4320p videoyu GPU'dan çalıştırabiliyorum. Elimdeki 2 tane 4320p. MP4 (AV01) formatındaki videoyu GPU'ya geçiremedim.
İşlemci de Ryzen 5 1600 AF olduğu için %100 kullanımda olsa bile kasarak oynatıyor videoyu.
Cuvid, Dxva2 copy-back Dxva2 native D3D11 hepsini denedim. MP4 dosyalarında GPU'ya geçiremedim Active Hardware Accelerator'u
(Hardware Device to Use kısmında RTX 2060S işaretli)

Bende GTX 760 O.C vardı 4K'da kasıyordu dediğin gibi. 2K'da ise kasma pek belli olmuyordu. Şu an RX 5500XT var sorun olmuyor 4K'da. 8K denemedim desteklemiyor zaten benim GPU.

Bu arada mkv dosyaları MP4 göre daha hafif codecler. AVI ise çok daha ağır. MKV'de sorun olmaması muhtemelen bu yüzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı