K60 RGB Pro switch nasıl değiştirilir?

Klavyeniz desteklemiyor. Lehimle yapsanız yaparsınız ama hem klavyeye zarar verme riski var hem de garantiyi devre dışı bırakıyor. Üstüne üstlük yeni klavyeden daha maliyetli olacaktır bu işlem.

1665173554535.png

Ortalarında çentikler var oradan baskı yapıp çekerseniz çıkar.

Anlamadım yapmamalı mıyım?

Ya kendi fikrim gereği yok şu durumda.

Garantisi biter fantezim olsun dersiniz şöyle yaparsınız.

Klavyeyi söküp açarsınız altına halı kaydırmazı veya yanmaz oto ses yalıtım malzemesi döşersiniz. PCB'nin alt kısmına kağıt bant çeker pre-lubed red veya yellow swltchler alıp takar kullanırsınız. Bunun yanına da güzel keycapler alırsınız olur biter.

Ama şu yönden bakmak gerek. Yerine ne alacaksınız? Gateron pre-lubed yellow alınacaksa olabilir, aynı şekilde pre-lubed Ink Black alınabilir daha sert olur, Gateron red yine pre-lubed şekilde.

Kailh red olur box red vs olur. Cherry MX red olur.

Ama şimdi gidip de ucuz olsun diye Outemu, content vs gibi Switch'ler alacaksanız almayın. Klavyenin üstünde gelen kaliteli Switch'lere yazık.

Garanti kapsamından sonra yapacaksanız yapın. Yoksa bu işe girişmeyin, ya tam yapın ya yapmayın mantığı biraz.

Corsair K60 RGB Pro Cherry viola kullanıyorum ve Switch'lerini çıkarıp kırmızı yapmak istiyorum. Nasıl yaparım?

Hocam ben yapiyorum ama gercekten cok zahmetli onun yerine hotswap bir klavye almaniz mantikli olur istediginiz Switch'leri takarsiniz ben bu isler ile ugrasiyorum cok klavye yapip sattim guzel hobi Switch tavsiyesi klavyenize mod yapmak isterseniz konusabilirz.

Hocam ben yapiyorum ama gercekten cok zahmetli onun yerine hotswap bir klavye almaniz mantikli olur istediginiz Switch'leri takarsiniz ben bu isler ile ugrasiyorum cok klavye yapip sattim guzel hobi Switch tavsiyesi klavyenize mod yapmak isterseniz konusabilirz.

Elindeki ürün halihazırda hotswap ama biraz daha baktım üzerinde olan Switch'lerin mekanizması farklı olduğundan herhangi bir Switch üzeinde çalışmayacaktır bunu da belirteyim.

Yukarıdaki mesajımı da düzeltmek gerekirse değiştirmek için başka bir klavye almanız şart aksi taktirde Cherry viola2'dan başka bir Switch kullanamazsınız bu klavyenin PCB'si ile.

1665683838145.png

1665683863404.png

PCB üzerinde bulunan yan yana olan iki ayağa Switch'in altında bulunan metal parça temas ediyor ve bu şekilde aktif oluyor. Eğer ki bu mekanizmayı kullanan başka bir Switch bulursanız değiştirebilirisiniz ancak
standart Switch'ler ile göründüğü şekilde imkansız bir değişim mevcut.

O sıra evde değildim pek bir araştırma yapamamıştım ancak şimdi bir detaylıca baktım sonuç budur.
Klavye güzel Switch değişimine gerek var mıdır bence yoktur. Switch'ler lubelenebilir mi kendi kanaatim hayır altı boş akma gibi bir durum olabilir riske etmeye gerek yok.

Bu Switch'lere yapılabilecek Max ses iyileştirmesi gördüğünüz swithclerin boş olan iç kısmına (keycaplerin takıldığı şeffaf olan üst kısım) sert koltuk süngeri veya akustik sünger (daha iyi olur) alıp içine sıkıştırmak veya yapıştırmak olacaktır çok doldurmamak kaydı ile. Aynı işlemi keycaplerin içine ince bir tabaka halinde de yaparsanız seste yine iyileşmelerle karşılaşacaksınızdır.

1665684045919.png

Ekleyeyim unutmuşum. Kasanın altına aynı akustik sünger ve PCB altına kağıt bant uygulaması da yapabilirsiniz. Sesi bir üst seviyeye taşıyacaktır.

Düşünüyorum belki stabilizer şube ve modlama olabilir ama o üründeki stabilizerler iyi diye biliyorum. Başka da gelmedi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı