Kaan N2 virüs şüphesi

Monarchofland

Centipat
Katılım
9 Haziran 2020
Mesajlar
1.617
Çözümler
2
Yer
Ankara
Zamanında yerli, milli diye kakaladıkları bir Kaan N2 model telefon var. Ancak yazılımından dolayı mı başka bir şey mi artık sürekli reklam, kendi kendine açılan sekmeler, aşırı hızlı biten batarya vb. birçok sorunla karşılaştım. İlk başlarda virüs programları vs. çözmeye çalıştım ama yok bu artık telefonun yazılımında galiba olmadı. Forumlarda biraz araştırınca ROM atmak genellikle öneriliyormuş. Bu tarz sorunlarda ama bu işlem telefonun garanti kapsamından çıkarıyormuş. Gerçi bir garanti servisi olduğu da muamma, neyse yok mudur bu sorunun çaresi?

Telefonun gerçek marka modeli: Gigaset GS370.
Hocam çok eski bir telefon. Zaten dandirik, Bence elden çıkarıp başka bir telefon alın.
 

Chole

Centipat
Katılım
10 Temmuz 2019
Mesajlar
382
Çözümler
1
Arkadaşlar şu an bende moto G4 var oda Türk diye geçiyordu zamanında 8 çekirdeği var her şeyinden memnunum 4 seneye yaklaştı hala sıkıntısı falan yok ama arada ads login dedikten sonra reklam çıkartıyor ana ekranda ya da başka uygulamalardayken şak diye oluyor çözümünü bilen var mıdır? Zamanında 800 TL'ye almıştım şu an sarı sitede 300 TL olmuş durumda.
 

Üye 6767

Hectopat
Katılım
11 Eylül 2017
Mesajlar
3.039
Makaleler
1
Çözümler
11
Yazılımı bir site 100 TL gibi abartılı rakama satıyor. O telefon zaten 100 TL etmiyor. Şu site ise ücretsiz sunuyor. Bakabilirsin. Cihaz MTK işlemcili. SP Flash Tool ile Stock ROM'u flaşlayabilirsin. Bulduğum Stock ROM bu:
 

Lodge

Hectopat
Katılım
15 Nisan 2016
Mesajlar
1.881
Çözümler
10
Siteye üye olan bir arkadaş bağlantıları paylaşabilir mi? Üyeyim fakat bir türlü doğrulama maili gelmiyor. Bu yüzden bağlantıları göremiyorum.
Doğrulama maili gelmediği için sitenin source kısmından bağlantıyı çektim, isteyen arkadaşlar kullanabilirler. Hala bu tarz zorunluluklar koyan siteleri görmek canımı sıkıyor.

 

Hakut

Yoctopat
Katılım
4 Aralık 2020
Mesajlar
3
Yazılımı bir site 100 TL gibi abartılı rakama satıyor. O telefon zaten 100 TL etmiyor. Şu site ise ücretsiz sunuyor. Bakabilirsin. Cihaz MTK işlemcili. SP flash tool ile stock ROM'u flaşlayabilirsin. Bulduğum stock ROM bu:

Hocam bunu yüklersek virüs sorunu çözülüyor mu? Bir de SP flash tool ile nasıl yükleme yapabiliriz? Tarif etseniz veya kaynak gösterebilir misiniz?
 

Üye 6767

Hectopat
Katılım
11 Eylül 2017
Mesajlar
3.039
Makaleler
1
Çözümler
11
Hocam bunu yüklersek virüs sorunu çözülüyor mu? Bir de SP flash tool ile nasıl yükleme yapabiliriz? Tarif etseniz veya kaynak gösterebilir misiniz?
Yazılımı baştan kuruyor dostum. Yüksek ihtimal virüs sorununu çözecektir. SP Flash Tool'u buradan indirip kurun. Sonrasında o yazılımı indirin. Cihazın tamamen kapalı olduğundan emin olun ve SP Flash Tool'u açın. Akabinde Scatter dosyanızı "Scatter loading" seçeneğine tıklayıp bulun. Bu dosya indirdiğiniz ROM'un içerisinde bulunacaktır. Sonrasında zaten içindeki diğer dosyaları da yükleyecek. Ardından "Download" tuşuna basın. Sonra cihazın ses kısma tuşuna basılı tutarak USB kablosu ile cihazı bilgisayara bağlayın. Yüksek ihtimal cihazı gördükten sonra flaşlama işlemine başlayacak. Altta renkli bir bar göreceksiniz. "Formating" yazısı sonrası artık flaşlamaya başlıyor demektir. İşlemleri dikkatli yapmanı ve cihazın yedeğini aldıktan sonra başlamanı öneririm. Zira içindeki bilgiler silinecek. Yanlış yapılan durumlardan ben sorumlu değilim bunu da belirtmiş olayım.

Cihazın yazılımı: Stock Rom - KAAN N2 FIRMWARE stock rom ücretsiz | GsmkoliK
 
Yukarı