Kabataş Erkek Lisesi - Tofaş Fen Lisesi - İstanbul Erkek Lisesi

Çünkü her ay 500-1000 avro masrafım olacak ve bunu kaldıramayiz.

Ayrıca bu sadece yurt parası
Çalışabilirsin?
Almanya da üni öğrencileri her hafta 20 saat çalışabilir.
Ayrıca iel'e gidersen birçok arkadaşın seninle beraber Almanya'ya gelecek.
Dolayısıyla kirayı 2ye, 4e bölebileceksiniz.

Hocam ben bu liseyi çok araştırmıştım zamanında ve YKS'ye girecekseniz çoğu kişi bu liseyi önermiyor.
Eğer hem Türkiye de okuyayım, hem de yurt dışında ayağım olsun düşüncesindeyseniz Galatasaray Lisesi'ni öneririm. Sözelci olarak bilinir ancak aksine içinde çok sayısalcı vardır.
iel eğer Almanya'da üniversite okumakta kararlıysanız tercih edilmeli.
Hocam ben IEL'deyim zaten :D.
Bu arada aslında YKS için doğru ancak buraya girenler genelde zaten ortalama üstü olduğu için YKS'yi bir şekilde hallediyorlar + C1 diploması alıyorlar bu sayede hem Almanya ile hem Türkiye ile bağlantıları oluyor. Ayrıca abiler ablalar ile de bağlantı kurulursa daha sonra Almanya'ya iş için gidilebilir.
Bir de sırf 500-1000 euro veremem diye gitmek istemiyorsanız orada haftada kaç saat hatırlamıyorum çalışma izni var oradan belli oranını karşılayabilirsiniz. Ancak durumunuz çok çok kötüyse bilemem.

Son düzenleme:
Hocam ben IEL'deyim zaten :D.
Bu arada aslında YKS için doğru ancak buraya girenler genelde zaten ortalama üstü olduğu için YKS'yi bir şekilde hallediyorlar + C1 diploması alıyorlar bu sayede hem Almanya ile hem Türkiye ile bağlantıları oluyor. Ayrıca abiler ablalar ile de bağlantı kurulursa daha sonra Almanya'ya iş için gidilebilir.
Bir de sırf 500-1000 euro veremem diye gitmek istemiyorsanız orada haftada kaç saat hatırlamıyorum çalışma izni var oradan belli oranını karşılayabilirsiniz. Ancak durumunuz çok çok kötüyse bilemem.
Hahahah peki hocam ben çekileyim kenara o zaman 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı