Çözüldü Kablo değişimi sonrası internet hızında düşüş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

brkydurrr

Hectopat
Arkadaşlar herkese merhaba. Öncelikle TürkNet abonesiyim ve düne kadar 20 Mbps download - 3 Mbps upload alıyordum. Türknetse 35 verebiliyorum diyordu. Ben de düşündüm ki evden kutuya giden kablo(RJ11 diye geçiyor sanırım) bayağı eski ve birkaç yerden yamalıydı, o yüzden 20'ye düşüyor. Ondan sonra yeni kablo bağlattırdık kutuya sıfırdan. Ama şu an internet hızım 3 Mbps download - 0, 5 Mbps Upload'a düştü. Yeni takıldığı için diye öyledir diye bekledim ama yok düzelmedi. Acaba kablo mu yanlış takıldı diyorum ama o zaman internet hiç gelmezdi. Yepyeni kabloda neden sizce böyle bir sorun yaşanmış olabilir? Acaba TürkNet kabloyu değiştirildiğini görünce mi hızı kesti? Yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler. (Bir de adam kalın bir CAT5 kablonun ucunu RJ11 olarak ayarlamış ama onun sorun olduğunu düşünmüyorum sonuçta bakır kablo).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı