Kablo TV fiber altyapıyla internet hızı ne kadar olur?

Furkan45

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Kablo TV 16Mbps sınırsız + TV giriş paketi kullanıyoruz 52TL'ye. 2021 şubatta taahhüt bitiyor. 100 güldüren kampanya var 95TL'ye ona geçmek istiyoruz. 100Mbps akıllı sınırsız tarifesi var ama başka sitelerde altyapı sorgulatınca 75Mbps'e kadar hız alabilirsiniz diyorlar kablo TV'den hız sorgulatınca sadece fiber altyapınız var diyor. Şimdi biz 100Mbps hıza geçersek kablo TV olduğu için altyapısı farklı mı? 100Mbps hız alabilir miyiz? Yoksa Max 75Mbps mi alabiliriz?
Bir de merak ediyorum Superonline'de falan 10Gbps internet var bizim altyapımız fiberle 70Mbit oluyorken 10gbpsnasıl alabiliyorlar ne bağlıyorlar.

Ekran Alıntısı.PNG

Ve saha dolabı da şu oluyor sanırsam bu apartmanın önünde.

Ülkemizde tek bir altyapı yok hocam sanırım evinizde TT DSL,Kablonet DOSCIS,SOL Fiber altyapıları var.

En iyisi superonline daha sonra kablonet sonra telekom sizin tercihiniz kablonet ise 100 mbps hız alabilirsiniz üstünü satmıyorlar diye biliyorum.

SOL tercih ederseniz 200 mbps 150 TL daha üstü için server ödetiyorlar

TT kullanmanızı önermem diğerleri daha iyi.

Ülkemizde tek bir altyapı yok hocam sanırım evinizde TT DSL, Kablonet doscıs, sol fiber altyapıları var.

En iyisi Superonline daha sonra Kablonet sonra Telekom sizin tercihiniz Kablonet ise 100 Mbps hız alabilirsiniz üstünü satmıyorlar diye biliyorum.

Sol tercih ederseniz 200 Mbps 150 TL daha üstü için server ödetiyorlar.

TT kullanmanızı önermem diğerleri daha iyi.

Yani kablo TV altyapısı farklı oluyor diyorsunuz. TV'yi arada izliyoruz babam TV paketli olsun istiyor o yüzden kablo TV almak istiyoruz. Sol dediğiniz ne oluyor?

Arayıp sorunca paketi kontrol ediyorlar zaten aynısını kullanıyorum 96 98 Mbps alıyorum. Steam veya herhangi bir platformda hesaplama biraz farklı sanırım orada 12 olduğu oluyor çünkü 120 değil halbuki.

Arayıp sorunca paketi kontrol ediyorlar zaten aynısını kullanıyorum 96 98 Mbps alıyorum. Steam veya herhangi bir platformda hesaplama biraz farklı sanırım orada 12 olduğu oluyor çünkü 120 değil halbuki.

Yok farklı değil 8Mbps 1MB ediyor o yüzden bende eskiden öyle sanıyordum.
Hocam oyun oynayacaksaniz Kablonet onermem paket kaybi fazla.

Paket kaybı derken?

Yok farklı değil 8Mbps 1MB ediyor o yüzden bende eskiden öyle sanıyordum.

Paket kaybı derken?

Paket kaybi (packet loss} dedigimiz olay gecikme olusturuyor bu nedenle Online oyunlar da oyun zevkinizin icine edebilir ozellikle Online FPS oyunlarinda bu paket kaybi ile iyi oynayacaginiz oyunu cok kotu oynayabilirsiniz ben size simdiden soylemek istiyorum Kablonet'e bulasmayin. Millenicom ve TürkNet oneriyorum ben. Cok sikayet var gecikme sorunu herkeste oluyor. Buraya link birakiyorum. Kablo Net - Şikayetvar Türksatkablo: Güncel arızalar, sorunlar ve hatalar

Paket kaybi (packet loss} dedigimiz olay gecikme olusturuyor bu nedenle Online oyunlar da oyun zevkinizin icine edebilir ozellikle Online FPS oyunlarinda bu paket kaybi ile iyi oynayacaginiz oyunu cok kotu oynayabilirsiniz ben size simdiden soylemek istiyorum Kablonet'e bulasmayin. Millenicom ve TürkNet oneriyorum ben. Cok sikayet var gecikme sorunu herkeste oluyor. Buraya link birakiyorum. Kablo Net - Şikayetvar Türksatkablo: Güncel arızalar, sorunlar ve hatalar

Ama Kablonet kullanıyoruz zaten yavaşlığı dışında gecikme olarak bir sıkıntım yok. Zaten rekabetçi olarak oynadığım tek oyun CS:GO onu da hafta anca 2 3 saat oynarım. Genel singleplayer ya da rekabetçi olmayan Online oyunlar oynuyorum. Bir de başka sağlayıcılardaki paketler çok pahalı bize göre kablotv de de normalde 100Mbps 500TL falan ama akıllı sınırsız tarifesi var 19.00'a kadar 100Mbps sonrası 25Mbps yeter bize. Benim derdim oyunları çok yavaş indirmesi zaten bir de 4K film izleyemiyorum 2K monitör var o yüzden.

Kablo TV 16Mbps sınırsız + TV giriş paketi kullanıyoruz 52TL'ye. 2021 şubatta taahhüt bitiyor. 100 güldüren kampanya var 95TL'ye ona geçmek istiyoruz. 100Mbps akıllı sınırsız tarifesi var ama başka sitelerde altyapı sorgulatınca 75Mbps'e kadar hız alabilirsiniz diyorlar kablo TV'den hız sorgulatınca sadece fiber altyapınız var diyor. Şimdi biz 100Mbps hıza geçersek kablo TV olduğu için altyapısı farklı mı? 100Mbps hız alabilir miyiz? Yoksa Max 75Mbps mi alabiliriz?
Bir de merak ediyorum Superonline'de falan 10Gbps internet var bizim altyapımız fiberle 70Mbit oluyorken 10gbpsnasıl alabiliyorlar ne bağlıyorlar.

Eki Görüntüle 703057

Ve saha dolabı da şu oluyor sanırsam bu apartmanın önünde.
En başta Kablonet'te taahhütün bitmeden başka bir kampanyaya geçiş hakkın var. Burada dikkat etmen gereken husus kampanya değiştirdiğinde taahhütün aynı şekilde uzuyor. Sanki baştan taahhüt yapıyormuşsun gibi düşün.
Ayrıca indirimli olarak Mevcut Müşterilere Özel 100 Güldüren Kampanya kampanyasından başvuru yapabilirsin. Mevcut abonelere özel indirim var.

Son olarak altyapında türksat her yerde 100 mbps desteği veriyor. Modeme kablo ile bağlanırsan rahat %10 veri kaybı olduğunu düşünürsek 90 Mbps civarı internet hızın olabilir.

Geri
Yukarı