Kablo uzantısını ekran kartı engelliyor

İshak Kaplan

Centipat
Daha fazla  
Screenshot_20200930-090055.jpg

Kablo bu.

Screenshot_20200930-090124.jpg

Gördüğünüz gibi ekran kartı girişi kablo girişinin hemen üstünde. Ekran kartının fanları aşağı doğru takılı olduğu için kabloyu takamıyorum. Kabloyu taktıktan sonra ekran kartını takarsam da kablo tam oturmuyor.

Screenshot_20200930-090146.jpg

Bu fotoğrafta bir ucu takılmamış haldedir.
Lütfen bir çözüm yolu bilen varsa yazsın.
Ekran kartım ASUS ROG STRIX 5600 XT
Anakartım B450M'a Pro falan öyle bir şey olması lazım.

O GPU 2.7 slot kaplıyor, çarpar fakat kabloyu dip kısmından L şeklini alacak şekilde eğip takarsanız ve sonra GPU'yu oturtursanız olabilir, olmazsa kasanız müsaitse GPU'yu dikey bağlayabilirsiniz.

O GPU 2.7 slot kaplıyor, çarpar fakat kabloyu dip kısmından L şeklini alacak şekilde eğip takarsanız ve sonra GPU'yu oturtursanız olabilir, olmazsa kasanız müsaitse GPU'yu dikey bağlayabilirsiniz.
Kasa dikeye müsait değil, ayrıca kabloyu bükmeyi nasıl yapabilirim? Çünkü bükmeyi denemiştim fakat oturmamıştı ekran kartı bu sefer.
Takmis oldugunuz şey ne ise ekran kartinin hemen alt slotlarina yerlestirin. O zaman kablo yetecektir diye dusunuyorum.
Uzunluğu değil mesele olan, ekran kartının fanlarının hemen arkasında oluyor kasayı dikey düşündüğümüzde, kabloyu bükmeyi de denedim fakat büksem bile ekran kartı tam oturmuyor :(

Kasa dikeye müsait değil, ayrıca kabloyu bükmeyi nasıl yapabilirim? Çünkü bükmeyi denemiştim fakat oturmamıştı ekran kartı bu sefer.

Uzunluğu değil mesele olan, ekran kartının fanlarının hemen arkasında oluyor kasayı dikey düşündüğümüzde, kabloyu bükmeyi de denedim fakat büksem bile ekran kartı tam oturmuyor :(

O zaman modifiye yapin o taktiginiz şey sabit kalmasin ekran kartinin yan tarafina koyun.

Geri
Yukarı