Kablo VDSL midir yoksa fiber mi?

halogong

Kilopat
Daha fazla  
2-3 ay içerisinde bizim mahalleye gelecek. Merkeze bir sürü yeni dolap koymuşlar. Kabloların rengi turuncu. Sorduğumuzda fiber dediler fakat merkezde fiber yokken köye neden fiber çekerler ki? Yakın zamanda resimlerini yüklerim. Acaba VDSL midir yoksa fiber mi?

Bu kabloyla aynı gibiler fakat üstündeki yazıları göremedim.

qweqweqeqwe.jpeg

Optik kabloysa neden fiber gelmiyor 😕
ADSL ile 12Mbps hız alıyorum. 30-40'ı görebilir miyim?

Hocam attıgım 2 linke girip adresinizi noktası noktasına girip çıkan sonucu bizimle paylaşırsanız size daha iyi yardımcı olmaya çalışırız bu arada modem hat değerlerini de paylaşmanda yarar var modem markasını söyler misiniz örnek olarak olarak benimki HG658 V2 bu şekilde.

Hocam attıgım 2 linke girip adresinizi noktası noktasına girip çıkan sonucu bizimle paylaşırsanız size daha iyi yardımcı olmaya çalışırız bu arada modem hat değerlerini de paylaşmanda yarar var modem markasını söyler misiniz örnek olarak olarak benimki HG658 V2 bu şekilde.

Extranet 33Mbps diyor, Turnet 16Mbps'e kadar diyor.

Kendi hat değerlerim. Bu şekilde kullanınca sorun çıkmıyor. Tam sınırda ama idare ediyor.

VDSL2 ile kaç hız alabilirim?

Dosya Ekleri

• qqweqwe.png
    qqweqwe.png
    12,9 KB · Görüntüleme: 55
Hocam kablo fiber optik. Fakat size geleni bilemeyiz.

Köyde çok hane var(1500-2000) ve evlerin birbirine uzaklığı biraz fazla. Büyük ihtimalle VDSL çekeceklerdir diğer arkadaşların dediğine göre.

40-50MBPS görebilsem yeter bana. Bir de 5-6 upload olsa tadından yenmez 😅

Keşke hocam. 😆

Geri
Yukarı