Kablolu bağlantı pingi düşürür mü?

burk19

Decapat
Merhaba. Modem evin salonunda, PC benim odamda. Arada çok mesafe olmamasına rağmen PC modemi görmüyordu. Bende TP-Link kullanarak interneti dağıttım ve TP-Link'ten PC'ye kablo çektim. Ama oyunlarda ping 500 600 oluyor. Salondan odama kablo çeksem PC'ye pingim düşer mi?

Hocam 20'lere falan düşer mi?

O oynadığınız oyunun sunucularının hangi ülkede olduğuna bağlı biraz da. Mesela league of legendsın Türkiye sunucuları var. Her türlü R6 Siege'den az ping görürsünüz.
Öte yandan ethernet, kablosuzdan daha stabil olacağı için (sinyal zayıflaması vs durumlar olmadığından) bir miktar düşebilir. Pinginiz 500-600 oluyorsa ya altyapınız ciddi problemlidir ya da evdeki insanlar yoğun kullanıyordur.

O oynadığınız oyunun sunucularının hangi ülkede olduğuna bağlı biraz da. Mesela League of Legends'ın Türkiye sunucuları var. Her türlü R6 Siege'den az ping görürsünüz.
Öte yandan Ethernet, kablosuzdan daha stabil olacağı için (sinyal zayıflaması vs durumlar olmadığından) bir miktar düşebilir. Pinginiz 500-600 oluyorsa ya altyapınız ciddi problemlidir ya da evdeki insanlar yoğun kullanıyordur.

Hocam üstüne hem de TP-Link kullanıyorum yarı yarıya o da etki eder. Eskiden altyapımız daha iyisi 10-20 arası oynuyordum simdi altyapımız daha kötü. Ama hocam kablolu olsa en azından bir 40 görse iyidir.

Hocam üstüne hem de TP-Link kullanıyorum yarı yarıya o da etki eder. Eskiden altyapımız daha iyisi 10-20 arası oynuyordum simdi altyapımız daha kötü. Ama hocam kablolu olsa en azından bir 40 görse iyidir.

Denemeden bilemezsiniz hocam. Daha iyi olacağı kesin de ne kadar düşeceğine yorum yapamayız.

Battlefield 5'te kablonet kullanıyorum, 56 alıyorum.

Türkiye'de 20 Pingler pek kolayca görülemiyor maalesef. İnternet sağlayıcılarımız kaliteli iş yapmıyor çünkü. Çok paraya az kalite sunuyorlar maalesef.

Sunucular da uzak bize. O da etki ediyor doğrudan. Türkiye sunucusu olan oyunların pingleri düşük. Hele ki aynı şehirdeyseniz, 20 mbps ile bile çok iyi ping değerleri görebilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı