Kablolu bağlantıda download daha düşük

Modem kapatıp açtım. 2 kez. İlkinde internet ışığı yeşile dönmedi, kırmızıda stabil kaldı. 2.kez kapatıp açtığımda tekrar geldi. Modem istatistiklerine baktım. Size gönderdiğimle değerler aynı. Nperf testi de yaptım buyrun;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Modemi kapatıp açın tekrar deneyin.

Modem kapatıp açtım. 2 kez. İlkinde internet ışığı yeşile dönmedi, kırmızıda stabil kaldı. 2.kez kapatıp açtığımda tekrar geldi. Modem istatistiklerine baktım. Size gönderdiğimle değerler aynı. Nperf testi de yaptım buyrun;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
CRC hataları gibi duruyor hocam. @Ulunay da bir baksın.

İlkinde ışık gelmediyse hattınızda minik bazı problemler var. Ulunay kendi yorumunda belirtir diye düşünüyorum.

CRC hataları gibi duruyor hocam. @Ulunay da bir baksın.

İlkinde ışık gelmediyse hattınızda minik bazı problemler var. Ulunay kendi yorumunda belirtir diye düşünüyorum.
CRC hatalarını düzeltebiliyor muyum? Düzeltilebiliyorsa ne yapılması gerekir?
Beklemedeyim. @Ulunay hocam da yazarsa sevinirim.

Hocam hattınıza 83 Mbps'ye yakın hız tanımlanmış. Ancak siz bu hızı alamadığınızı söylüyorsunuz.

Hatta az da olsa bir zayıflama var.

SNR biraz daha yüksek olsa iyi olabilir.

Download düşüklüğünüzün sebebi tam olarak belli değil. Nperf testi yaparken ekran videosu alıp atmanız mümkünse çok iyi olabilir.

@Ulunay arkadaşa 83 Mbps tanımlı ancak yine de tam olarak hızını alamıyor kablolu olmasına rağmen. Bir bakar mısın? Zayıflama ile bu kadar hız düşer mi?

CRC hatasının birikmesi sonucu hız düşmesi olabilir. Benim aklıma bu geldi. Ulunay'ın da bir yorumunu alalım.
CRC hatasının payı vardır ama burada ana etken zayıflama gibi duruyor. 7 zayıflama değeri demek 500-600 metre mesafe yapıyor. Bu aralıkta 83 Mbps alınması imkansız. Tabii konuyu baştan sona kadar okumadım. Sadece bu mesaja göre yorum yapıyorum.

CRC hatasının payı vardır ama burada ana etken zayıflama gibi duruyor. 7 zayıflama değeri demek 500-600 metre mesafe yapıyor. Bu aralıkta 83 Mbps alınması imkansız. Tabii konuyu baştan sona kadar okumadım. Sadece bu mesaja göre yorum yapıyorum.
Modemi açıp kapatınca arkadaş 77 Mbps aldı.

Bu yüzden biraz CRC payı var gibi.

Arkadaş öyleyse sizce ne yapmalı?
Kabloları yenilerse iyileşme gözlenebilir.

Belki modem ile de alakalı olabilir. Güzel bir modem almayı da düşünebilirsiniz.
Geçmişte modemin CRC'ye etki ettiğini gördüm. Asuslarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı