Kablolu internet çok yavaşladı

Arda Aydoğar

Hectopat
Öncelikle selamlar. Dün akşamdan itibaren bilgisayarımın interneti çok yavaşladı. İndirme hızım saniyede 100 KB'lere düştü. Steam'i sadece çevrimdışı modda kullanabiliyorum ve Online oyunlara giremiyorum. Discord'da ise odalara girmeye çalışırken hat yok hatasını veriyor. Ama Wi-Fi'de hiçbir sıkıntı yok videolarımı 720p/60 FPS izleyebiliyorum. Bilgisayarda ise 480p de donuyor. Bu olaylardan yaklaşık bir saat önce bu videodaki ağ ayarlarını yapmıştım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ve pek bir şey değişmedi. Sonra oyunlara girmemeye başlayınca ağ ayarlarımı sıfırladım ama yine de düzelmedi. Bu benden kaynaklı bir şey mi yoksa internet sağlayıcımı aramalı mıyım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem'i resetle.
Farklı bir kablo dene.
Yaptığın bir değişiklikten sonra mı böyle oldu onu düşün ve çözmeye çalış.
(Tersine mühendislik ile düşünmek sorunu teşhis etmene yardımcı olur. 😁)

Türk Telekom'da sorun var hocam modem internet ışığı yanıp yanıp sönüyor 100KB hızım var şu an tek sen değilsin bunu yaşayan hiçbir oyuna girmiyor DC de ddahil videolatı bile zorla açıyor.

Modem'i resetle.
Farklı bir kablo dene.
Yaptığın bir değişiklikten sonra mı böyle oldu onu düşün ve çözmeye çalış.
(Tersine mühendislik ile düşünmek sorunu teşhis etmene yardımcı olur. 😁)
evet o videodaki olaydan sonra oldu. Ondan sonra yaptığım tüm şeyleri geri aldım zaten.
İnternetinizin belirli bir kotası var mı varsa kotası dolmuş olabilir bazen bana da oluyor.
yok kotasız.

Yeni konular

Geri
Yukarı