Kablolu internete bağlanamama sorunu

MustafaDemir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522360033
İyi forumlar. Dün akşam saatlerinde internet bağlantım kesilmeye başladı. Modemi kapattım ve bir süre bekledim. Modem yeniden başladığında sorun devam etmekteydi. Modeme reset atıp, internet kurulumu yaptım. İnternet ışığı hariç her şey yanıyordu. Sabah uyandığımda, internetin aktif olduğunu gördüm. Fakat bilgisayarımdan internete giremiyordum. Deneme amaçlı kablosuz bağlantıyı açtım ve bir sorun yoktu. Sizce ne olmuş olabilir? Neden bilgisayardan bağlanamıyorum? Bütün ayarları varsayılan yaptım fakat sonuç değişmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanıcı adı ve şifre hatalı olsa kablosuz bağlantı sağlayamazdım değil mi? İlgin için yine de teşekkür ederim. Sistem geri yükleme yaptım, modeme reset attım yine de çözüm sağlamayadım. Her türlü öneriye açığım.
Modemi tekrar resetledim. Yine bilgisayardan bağlanamıyorum. Belirttiğim gibi aynı modeme şuan bağlı olan akıllı telefonumdan yazıyorum. Bilgisayarı formatlarsam işe yarar mı? Yoksa bu sorun internet servis sağlayıcısından mı kaynaklı? Şayet böyle ise müşteri hizmetlerini arayabilirim. Yarın donanım kimliği aratarak ağ sürücüsünü güncelleştireceğim. Olmaz ise son çare olarak aklıma format atmak geliyor. Konu hakkında bir bilgisi olan varsa yazıp bana destek olabilir.

Son düzenleme:
Bilgisayarınızın aldığı IP'yi kontrol edin ve otomatikte olduğundan emin olun. Sorun Gider ayarından İnternet Bağlantıları'nı seçip deneyin. Olmazsa Windows 10 kullanıyorsanız eğer Ayarlar > Ağ ve İnternet > Ağ Sıfırlama seçeneğini deneyin.

Bilgisayarınızın aldığı IP'yi kontrol edin ve otomatikte olduğundan emin olun. Sorun Gider ayarından İnternet Bağlantıları'nı seçip deneyin. Olmazsa Windows 10 kullanıyorsanız eğer Ayarlar > Ağ ve İnternet > Ağ Sıfırlama seçeneğini deneyin.
Hepsini denedim. IP'yi elle vermeyi de denedim. Ağ sıfırladım, sonuç değişmedi. Türk Telekom'u aradım. Bizden kaynaklanan bir sorun yok dediler.

@MustafaDemir Bilgisayarınıza gelen kabloda sorun olmadığından emin olun. Deneme imkanı varsa başka kabloyla da deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu konuları inceleyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı