Kablolu ve Wi-Fi hız farkı

Kadiroaou

Kilopat
Daha fazla  
Sözde 100Mbps bağlantım var ama kablolu bağlantı ile 80 alabiliyorum, 5GHz tablet ile 40. yükleme kablo ile 7 kablosuzda 4. Wi-Fi kablolu bağlantıdan daha yavaş olduğunu biliyorum ama kablo ile kablosuz arasında bu kadar fark normal mi yoksa kablosuz cihaz için başka ayarlar mı var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablolu da kablosuz gibi aslında. Kablosuz internette modemden uzaklaştığınızda hız azalır. Kabloluda da kabloyu uzattığınızda hız düşecektir. Çünkü kablonun direnci artacaktır. Ama kablosuzdaki gibi belirgin bir düşüş olmaz. Genel olarak baktığımızda kablolu bağlantı daha hızlıdır.

Sözde 100Mbps bağlantım var ama kablolu bağlantı ile 80 alabiliyorum, 5GHz tablet ile 40. yükleme kablo ile 7 kablosuzda 4. Wi-Fi kablolu bağlantıdan daha yavaş olduğunu biliyorum ama kablo ile kablosuz arasında bu kadar fark normal mi yoksa kablosuz cihaz için başka ayarlar mı var?

Size 100 Mbps'ye kadar derler alacağınız tam hızı söylemezler. Sizin santrale ve saha dolabına olan uzaklığınız gibi etkenler hızınızda değişiklik yapar.

Yeni konular

Geri
Yukarı