Kablonet 100 güldüren tarife

Seybın

Hectopat
Kablonet 100 güldüren tarife geçmek istiyorum binamızın altyapısı Kablonet kendi sitesinde kampanya detaylarını okudum fakat göremedim saat 19.00 ile 24.00 arası internet hızı 24 Mbps düşüyor diyorlar bu doğru mu? 2. sorum ise Kablonet kullananlar ping değerlerinden memnun mu?

Arkadaşım kullanıyor doğru saat 19.00 ile 24.00 arası düşüyor. Pingi genelde iyi ama bazen fırlıyor rekabetçi maçı boyunca düşmüyor ama genelde iyi.

24 Mbps olan tarifeyi kullanıyorum ve ne oynayacağına bağlı. LOL oynarsan 23 ping alırsın. CS:GO oynarsan 66 ile 100 arası alırsın. Steam'dan oyun yüklerden ben en düşük 2.4 MB en yüksek 2.9 MB görüyorum. BDO, R6 gibi oyunlarda yüklü ve bir ping sıkıntısı çekmedim CS:GO harici oda zaten ülkemizde çok iyi ping değerleri göstermiyor.

24 Mbps olan tarifeyi kullanıyorum ve ne oynayacağına bağlı. LOL oynarsan 23 ping alırsın. CS:GO oynarsan 66 ile 100 arası alırsın. Steam'dan oyun yüklerden ben en düşük 2.4 MB en yüksek 2.9 MB görüyorum. Bdo, R6 gibi oyunlarda yüklü ve bir ping sıkıntısı çekmedim CS:GO harici oda zaten ülkemizde çok iyi ping değerleri göstermiyor.

Ping sıkıntısı derken akşam saatleri çoğu kullanıcı yükleniyor ve 200 gibi değerlere çıkıyor diye şikayetler okumuştum o yüzden sordum, sağ ol yanıtın için.

Ping değerleri eski seneler için konuşursam muhteşemdi. En düşük ping değerini ben alırdım arkadaşlarım arasında ama son yıllarda ping değerleri çok değişti. 1000-60 arasında yükselip düşüyor EUW1 için.

DSC_0006.JPG

Ben de bu tarifeyi kullanıyorum ve evet doğru o tarifenin özelliği öyle. Yalnız ben yaklaşık bir 8-10 senelik kullanıcı olarak çok memnundum ama son bir kaç aydır (aşağı yukarı 2019 sonlarından beri) ping ve kopmalardan muzdaribim. Haydi ping zaten bende genelde öyle 20-30'lara düşmüyordu, iyi olduğu zamanlar 60-80 civarlarında oluyordu ve ben bunu hiç problem etmiyordum ama son zamanlarda 300-400 ping gördüğüm oldu fps oyunlarda. Ayrıca normalde neredeyse hiç yapmadığı kopma huyu son 1-2 aydır biraz arttı. Ama ekiplere bildirince müdahale ediyorlar, yalan yok ilgileniyorlar yani. Şu an düzeldi gibi ama bir süre sonra ne olur bilemem. Geçici bir dönemdir diye umuyorum. Yine de genel olarak memunum. Bu kadar yıldır ilk defa böyle oldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı