Kablonet 100 güldüren tarife CBW383Z4 ile kullanılır mı?

SlackerX

Hectopat
Yer
ANKARA
Daha fazla  
Meslek
Ekonomist
Hali hazırda Kablonet kullanıyorum. CBW383Z4 modemim var. 100 güldüren tarifeye geçmeyi düşünüyorum. Bu modemle bu hızı kullanabilir miyim? Yeni bir modem almayı düşünmüyorum. Tarifeye ek modemi almalı mıyım?

Kullanılır.Şuan onu kullanıyorum altyapı varsa kesinlikle alın başka bir arkadaşıma daha önerdim.98 mbpslerde akıyoruz :).İstersen foto yollarım

Kullanılır.Şuan onu kullanıyorum altyapı varsa kesinlikle alın başka bir arkadaşıma daha önerdim.98 mbpslerde akıyoruz :).İstersen foto yollarım
Zahmet olmazsa çok iyi olur. Güvenmediğimden değil içimi rahatlatmak amacıyla. Kablolu ve kablosuz olarak tam hız alabiliyor musunuz CBW383Z4 ile?

Kablolu kablosuz sabit eğer donanımlarınız 5 GHz destekliyorsa 100 Mbps 2.4 destekliyorsa 50 Mbps alırsınız. Bende laptop var hem Ethernet hem normal kullandım. Bu kablosuz kullanım. Kablolu kullanım da aynı veriyor oyunlarda ping durumu ne kablolu ne kablosuz ikisinde de her zaman sabit arkada program yüklense bile. Kablolunun tek farkı oyun film vb şeyleri daha hızlı yüklüyor. GTA 5'i 1.5 saatte indirdi. Gerisini siz düşünün :)
Arada 500KB hızlara düşüyor sizde de oluyor mu
Saat 7de yoğunluk oluyor ama etki etmiyor çok fazla.Yoğunluktan düşürüyorlar bazen ama hiç o kadar düşük rakam almadım
Hali hazırda Kablonet kullanıyorum. CBW383Z4 modemim var. 100 güldüren tarifeye geçmeyi düşünüyorum. Bu modemle bu hızı kullanabilir miyim? Yeni bir modem almayı düşünmüyorum. Tarifeye ek modemi almalı mıyım?
Küçük bir dipnot geçeyim.Eğer modeminiz 5G desteklerse 100 megabite kadar alırsınız 5G desteklemezse 50 megabit gibi bir değer alırsınız.

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-29_173022.png
    resim_2021-03-29_173022.png
    22,3 KB · Görüntüleme: 31
Saat 7'de yoğunluk oluyor ama etki etmiyor çok fazla. Yoğunluktan düşürüyorlar bazen ama hiç o kadar düşük rakam almadım.

Bende nedense bir dosya indirme yapınca Microsoft sunucularından 500KB oluyor görev yöneticisi 10 Mbps aldığını yazıyor o dosya inerken 1 dosya daha indiriyorum o dosya 100 Mbps ile iniyor aynı sunucudan aynı dosya nasıl oluyor anlamadım kablolu kullanıyorum.

@cuneydpasha Ben kablolu bağlantı ile masaüstü kullanıyorum. Kablosuz olarak sadece cep telefonları kullanıyoruz. Benim asıl sormak istediğim de modem konusu aslında. Modemlerden çok anlamadığım için. CBW383Z4 ile bu hızı tam olarak kullanmaya devam edebilir miyim yoksa ayda 6 TL'ye yeni modemi kiralamam gerekir mi?

@cuneydpasha ben kablolu bağlantı ile masaüstü kullanıyorum. Kablosuz olarak sadece cep telefonları kullanıyoruz. Benim asıl sormak istediğimde modem konusu aslında. Modemlerden çok anlamadığım için. CBW383Z4 ile bu hızı tam olarak kullanmaya devam edebilir miyim yoksa ayda 6 TL'ye yeni modemi kiralamam gerekir mi?

Modeminizin teknik özellikleri sitesinde net belirtilmemiş. 5G destekliyor mu çözemedim. Ama bana kalırsa işinizi riske atmaya lüzum yok. Kiralayın zaten 6 lira veremeyecek olsak böyle yüksek maliyetli bir tarife almazdık değil mi :)

@cuneydpasha maalesef ISS'ler fiyatlandırma konusunda benim gözümde birer soyguncudur. 24 aylık taahhütüm bitti. 25 Mbps internete 64 TL ödüyordum. Şu an 89 TL olmuş. Böyle düşününce 100 Mbps için 20 TL fazla vermek maliyetli olmuyor aslında. 6 TL'nin 1 dolar etmediği ülkemde 50 kuruş bile fazla verirken küfreder oldum. İçimi de dökmüş oldum. Yardımınız için sağ olun :)

Rica ederim :).Aynı kaderi paylaşıyoruz.Gurbete gidilince gurbetçiye para verilmesi gereken ülkemizde gurbetçinin para göndermesi bitene kadar bu konular kısır döngü içerisinde kalıcak.

Geri
Yukarı