Kablonet 1000 MBPS geçilir mi?

Murat5561k

Kilopat
Yer
Samsun
Merhaba arkadaşlar. Türk Telekom 500Mbps paket kullanmaktayım. Altyapım 100 destekliyor fakat uploadım artsın diye bu pakete geçiş yapmıştım. Binamıza Kablonet tarafından yeni altyapı geldi ve 1000MBPS alabileceğimi söylüyorlar.

Bunun üzerine Türk Telekom'u aradım ve bu altyapıyı neden kullanamadığımı sordum onlar da adresime baktıktan sonra 1000MBPS hız alabileceğimi, kullandığım paketin hızını alamadığım için arıza kaydı oluşturduklarını söylediler. Ben de daireye çıkan kabloların eski olduğunu düşünerek elektrikçi çağırdım ve internet kablolarını yenilettim. Peşine Türk Telekom ekipleri geldi, modemi değiştirdiler ve hız testi yaptılar fakat bir şey değişmedi. Gelen ekip bir yerleri aradı ve buranın 100Mbps altyapıya sahip olduğunu söylediler.

Kablonet'i aradım, konuştum, aklıma da yattı ama bilemiyorum. İnternette bazı problemleri olduğunu okudum bu yüzden çekimserim. Bir de Türk Telekom'da 10 aylık taahhüdüm kaldı fakat Kablonet bunu iptal edebileceğini söylüyor. Onu nasıl yapacaklar bilmiyorum pek güven vermedi. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiber kabloları binaya kadar geliyorsa 100Mbps, daireye kadar geliyorsa 1000Mbps alırsınız.
Şahsen 500Mbps'den 1000Mbps'ye geçtiğinizde pek bir şey fark etmezsiniz.
500Mbps hızı alamıyorum. Uploadım yükselsin diye o pakete geçmiştim. 100Mbps hız alıyorum. Kablonet sitesinden adres sorgusu yaptığımda da çıkan sonuç bu.
1704456288405.png

500Mbps hızı alamıyorum. Uploadım yükselsin diye o pakete geçmiştim. 100Mbps hız alıyorum. Kablonet sitesinden adres sorgusu yaptığımda da çıkan sonuç bu.
Eki Görüntüle 2074890
1000 Mbps’ye geçsende uploadı kısıyorlar yine. Sanırım 1000/50 yada 1000/100 veriyorlar. Upload kısma huyları nerden geliyor anlamıyorum 😄.

Normalde ben de aynısını yapıcam ama daha önce Türknet'e geçtim ve çok problem yaşamıştım. Sonrasında Türk Telekom'a geri dönmüştüm.
Bizim binanın alt yapısında Türk telekom hayatımda yaşadığım en büyük pişmanlıktır. Deneme tahtası gibi markaları kullanıyoruz,hangisi sorun yaşatmaz diye. Hiç pişman olmadığım tek marka UyduNet oldu. Oda bizim alt yapı da çok sağlam çalışıyor diye.

Geri
Yukarı