Kablonet 50 Mbps'lik paket hızı geceleri çok düşüyor

Outeal

Centipat
Daha fazla  
Kablonet'in 50 Mbps'lik paketi var bende. Gündüzleri 50 geceleri 20 Mbps'ye düşüyor. PC'de ne zaman Online bir oyuna girsem internet bağlantısı anında kesiliyor, özellikle geceleri oluyor bu durum. Alt+Tab atıp Wi-Fi bağlantısını kese basıp tekrar bağlanınca düzeliyor ama maximum 10 saniye daha sürüyor. Modemi kapatmak, resetlemek, bilgisayarı kapatmak, dinlendirmek hiçbir işe yaramıyor. Gündüzleri rahatça düşük pingle oynadığım oyunlara geceleri giremiyorum bile. Aynı sorun bazen geceleri de oluyor. Sorun PC'de desem gündüz oynatıp gece oynatmamazlık etmez. Modemde olsa aynı şekilde. Sürücüleri kontrol ettim. Ne yapacağım bilmiyorum. Kanser oldum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablonet'in 50 Mbps'lik paketi var bende. Gündüzleri 50 geceleri 20 Mbps'ye düşüyor. PC'de ne zaman Online bir oyuna girsem internet bağlantısı anında kesiliyor, özellikle geceleri oluyor bu durum. Alt+Tab atıp Wi-Fi bağlantısını kese basıp tekrar bağlanınca düzeliyor ama maximum 10 saniye daha sürüyor. Modemi kapatmak, resetlemek, bilgisayarı kapatmak, dinlendirmek hiçbir işe yaramıyor. Gündüzleri rahatça düşük pingle oynadığım oyunlara geceleri giremiyorum bile. Aynı sorun bazen geceleri de oluyor. Sorun PC'de desem gündüz oynatıp gece oynatmamazlık etmez. Modemde olsa aynı şekilde. Sürücüleri kontrol ettim. Ne yapacağım bilmiyorum. Kanser oldum.

Paketinizde kısıtlama var mı benim de Kablonet akşam 8 12 arası 20Mbps haricinde 100Mbps.

Gündüz yüksek hız veren ancak gece hızı düşen paketlerden almadığınıza emin misiniz? Eğer böyle bir durum yoksa hat yoğunluğu vs. geceleri daha yüksek olacağı için bundan kaynaklanıyor olabilir.

Kablonet sıkıntı ya. İndirimli fiyattan kullanmasam değiştireceğim hemen de fiyat avantajından dolayı kullanıyorum mecbur. Oyun oynamak pek mümkün değil. Dediğin gibi çok sıkıntı çıkarıyor.

Paketinizde kısıtlama var mı benim de Kablonet akşam 8 12 arası 20Mbps haricinde 100Mbps.

Benimki de geceleri 20 gündüz 50 ama internetin kopması mantıksız direkt olarak bağlandı gözüküyor ama internet olmuyor.

Modem loglarını incelemen gerek. Hat mı modemden kayanklı bir durum mu?

O nasıl olacak anlamadım.

Kablonet sıkıntı ya. İndirimli fiyattan kullanmasam değiştireceğim hemen de fiyat avantajından dolayı kullanıyorum mecbur. Oyun oynamak pek mümkün değil. Dediğin gibi çok sıkıntı çıkarıyor.

Öyle taahhüt olmasa 1 dk durmam bende interneeti aldığımız ilk ay iyiydi sadece.

Gündüz yüksek hız veren ancak gece hızı düşen paketlerden almadığınıza emin misiniz? Eğer böyle bir durum yoksa hat yoğunluğu vs. geceleri daha yüksek olacağı için bundan kaynaklanıyor olabilir.

Gündüz yüksek gece düşük paket, ama bahsettiğim durum internetin yavaşlaması değil direkt bağlandı gözüküp hiç çekmemesi.

Ben 100mbs kullanıyorum son 1 aydır ani yavaşlamalar ve ani kopmalar bende de oluyor.Modem şifresini kalide word list ile kırmayı herkes yapabiliyor youtube sayesinde.Güçlü bir şifre oluşturmanı tavsiye ederim.

Ben 100Mbps kullanıyorum son 1 aydır ani yavaşlamalar ve ani kopmalar bende de oluyor. Modem şifresini Kali'de Word list ile kırmayı herkes yapabiliyor YouTube sayesinde. Güçlü bir şifre oluşturmanı tavsiye ederim.

Kullanıcı arayüzünden kontrol ediyorum düznli olarak restliyorum aile harici herkesi engelliyorum o açıdan sorun yok.

Yoğun sunucu trafiği olabilir nedeni önce modemden ve sonra ağ bağlantılarından DNS değiştirin bu şekilde kendi sunucunuzun trafiğini atlarsınız 1.1.1.1 1.0.01 en hızlısıdır DNS ve güvenlidir. Belki de modemin arızalı veya çok ısınırsa yapar PC de veya modemde aşırı ısı olmamalı, virüs kontrolü yapın ayrıca sinyalinizi başkası hacklemeye çalışıyor olabilir veya başkasıda dalmış olabilr sinyalinize. Modem yanında çalışan elektronik cihaz olamamalı. Demirli bölgede modem durmamalı. Çevrenizde çok bina varsa sinyalleride etkiler!

Kablonet kullanıcısı değilim, TurkNet kullanıyorum normalde 110 olan internet gece 1 ile 3-4 arasında arada kopuyor hızda 75'e falan düşüyor. Bilmiyorum gece bakıma giriyor sanırım serverlar. Ama 4'ten sonra düzeliyor ama kopma gibi durum yaşanmıyor. Kablonet ile görüşün bence, sorun onlardan kaynaklanıyor gibi.

Geri
Yukarı