Kablonet, aşırı ping dalgalanması

Modeminiz kaç GHz?
Modem bu: Netmaster cbw-383z4
Bilmiyorum ama 2.4 Ghz olması lazım.
Yapabileceğim bir modem ayarı var mı hızlandırmak için falan?
Sorun genel mi? Bende 2 gündür deli oluyorum ama Ethernet kablosunu söküp takınca düzeliyor diye genel bir sorun yok diye düşünmüştüm nerede oturuyorsunuz?
Bursa'da oturuyorum. Genel sorun var diyorlar Kablonet'te bir süredir. Yurtdışı hatlarda sıkıntı varmış diyorlar. Bilemiyorum ben de çok şikayet duydum bu aralar.
Kablolu ve kablosuz test ettim.(2,4 ve 5Ghz) Ortalama ping 25-30 ms arası jitter ise 2-12 ms arası gidip geliyor. @SARS-CoV-2

Bu da etiket gitmezse diye.
Teşekkürler. Benim dediğim gibi 128'e çıktı. Her test yaptığımda değişiyor. Stabil bir internetim yok.

Modem bu: Netmaster cbw-383z4
Bilmiyorum ama 2.4 Ghz olması lazım.
Yapabileceğim bir modem ayarı var mı hızlandırmak için falan?
2.4GHz olduğu için olma ihtimali var. Yapabileceğiniz ayarlar Wifi Analyzer gibi program indirip programda en az yoğun olan kanalı bulup modem arayüzden o kanalı seçmeniz ve 802.11 ayarını N yapıp öyle denemenizi tavsiye ederim.

2.4GHz olduğu için olma ihtimali var. Yapabileceğiniz ayarlar Wifi Analyzer gibi program indirip programda en az yoğun olan kanalı bulup modem arayüzden o kanalı seçmeniz ve 802.11 ayarını N yapıp öyle denemenizi tavsiye ederim.
Önceden olmuyordu ama bunu da belirteyim. Dediklerinize bakacağım teşekkürler.

Kanal yoğunluğundan olma ihtimali yüksek o zaman. Eğer o da olmaz ise FEC ve CRC hataları var mı diye bakın modem arayüzünden eğer yüksek FEC veya CRC hatası görürseniz altyapı ile ilgili sorun olabilir.

Modem arayüzüne girdikten sonra xDSL istatistiği gibi bir yer olması lazım SNR değerlerinin olduğu yer orda FEC ve CRC hataları da yazıyor.
Sizin modeminiz farklı olduğu için internetten modem ismini yazıp bulmayı deneyin.

Modeminiz kaç GHz?
İnfinity 401'i kullanıyorum. 5Ghz de 2,4 Ghz de açık ayrıca 2,4 Ghz TPLink'in bir routeri var. İnfinity 401 çekmiyor. Ama mecbur işte yoksa DOCSİS 3.0 modem fiyatları ortada. (Kanal taraması yaptırdım cihaza otomatik modda hiç bir şey değişmiyor.)

Modem arayüzüne girdikten sonra xDSL istatistiği gibi bir yer olması lazım SNR değerlerinin olduğu yer orda FEC ve CRC hataları da yazıyor.
Sizin modeminiz farklı olduğu için internetten modem ismini yazıp bulmayı deneyin.
Açıkçası biraz karışıktı ama her yere baktım. Dediğiniz hiçbir şeyi bulamadım. 2.4 Ghz router modunda çalışıyormuş ve 802.11 N ayarı da otomatikte.

Yeni konular

Geri
Yukarı