Çözüldü Kablonet DOCSIS nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Keşanlı27

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
Kablonet bana dediler fiber altyapınız var, sizin sokağınızda ve bu fiberi binaya kadar getirecekler sonra *DOCSIS* kablo ile evime getirecekler.
Bu kablo nedir arkadaşlar? DOCSIS iyi mi ya da ben TurkNet'e mi geçeyim? Onlar VDSL 75 Mbps verdiler ortalama aynı fiyat.
Önermeleriniz benim için çok değerlidir.

Çözüm
Data Over Cable Service Interface Specification (DOCSIS ), var olan kablo TV sistemine yüksek bant genişliğinde veri aktarımı eklenmesine izin veren bir uluslararası telekomünikasyon standardıdır. Turksat da Kablonet interneti bu sistem ile dağıtmaktadır.

Yani koaksiyel TV kablosu ile gelen internet diyebiliriz.

• Tabi bunun için özel DOCSIS destekli modem gerekir.
  • Modemin MAC adresi sisteme kaydedilir ve böylece modeminiz sisteme bağlanınca size tanımlanan hızı alırsınız.
  • Bu yüzden Kablonet'de istediğiniz modemi kullanamazsınız. Sadece DOCSIS destekli ve sadece MAC adresi hattınıza kayıtlı olan modemi kullanabilirsiniz.
  • Ayrıca modem, ülkemizdeki altyapı ile de uyumlu olmak zorundadır.
TurkNet'e mi geçeyim? Onlar VDSL 75 Mbps verdiler ortalama aynı fiyat.
Eğer aynı fiyata Kablonet daha yüksek hız sunuyorsa Kablonet tercih edilebilir.
Data Over Cable Service Interface Specification (DOCSIS ), var olan kablo TV sistemine yüksek bant genişliğinde veri aktarımı eklenmesine izin veren bir uluslararası telekomünikasyon standardıdır. Turksat da Kablonet interneti bu sistem ile dağıtmaktadır.

Yani koaksiyel TV kablosu ile gelen internet diyebiliriz.

• Tabi bunun için özel DOCSIS destekli modem gerekir.
  • Modemin MAC adresi sisteme kaydedilir ve böylece modeminiz sisteme bağlanınca size tanımlanan hızı alırsınız.
  • Bu yüzden Kablonet'de istediğiniz modemi kullanamazsınız. Sadece DOCSIS destekli ve sadece MAC adresi hattınıza kayıtlı olan modemi kullanabilirsiniz.
  • Ayrıca modem, ülkemizdeki altyapı ile de uyumlu olmak zorundadır.
TurkNet'e mi geçeyim? Onlar VDSL 75 Mbps verdiler ortalama aynı fiyat.
Eğer aynı fiyata Kablonet daha yüksek hız sunuyorsa Kablonet tercih edilebilir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı