Kablonet fesih bedeli olmadan ayrılmak

• Konuyu başlatan russ
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 849
Hmm teşekkür ederim peki ben bu interneti 3 yıldır kullanıyorum yanılmıyorsam 1 yılı geçince taahhüt bedeli ödeyip tüketici mahkemesine gidip o parayı alabiliyoruz doğru mudur?
Rica ederim.

Tüketici mahkemesiyle parasını geri alan birkaç örnek mevcut ama genelde mahkemede tüketici aleyhine kararlar çıkıyor. Bu riske girmeye değmez. Zaten mahkemelerin çoğu yönetmelik, kanun vs dinlemiyor, "ayrıldıysan bedelini ödersin" diyerek kestirip atıyor.

1 yıldan uzun süreli taahhütlerin feshi açtığım bu konuda da anlattığım gibi firmalar bizden indirim bedeli talep ettiği için ortada yasadışı bir şey yok. Zaten yasal olarak indirim bedeli talep edebilirler, bu onlara tanınmış bir hak. Bütün bunların hepsini yukarıda linkini verdiğim konuda anlattım.
Ama "uğraşmak isterim" diyorsanız siz bilirsiniz.

Şunu da tekrardan belirteyim 2 yıllık taahhütten ayrılmak isteyenin 1 yılın dolmasını beklemesine gerek yok zira taahhüt 1 yıldan fazla olduğu için istediği zaman cezai şart ödemeksizin ayrılma hakkı var. İster ikinci ayda ayrılsın ister on beşinci ayda ayrılsın değişen bir şey yok. Ama işte dediğim gibi firmaların bizden talep ettiği "indirim bedeli" Ticaret Bakanlığınca "cezai şart" olarak değerlendirilmiyor. Dolayısıyla firmalar haklı konumda. Zaten bu indirim bedeli aylar geçtikçe artan bir şey. Tekrara düşüyorum ama şu örneği yine vereyim: her ay 20 lira indirim uygulandığında ikinci ay 40 lira, on beşinci ay 300 lira indirim uygulanmış olur. Yani 2 yıllık taahhütten ayrılmak isteyen bir vatandaş 1 yılın dolmasını beklerse daha fazla ücret öder.
Açtığım konu dikkatlice okunursa bütün sorulara cevap bulunabilir.

Rica ederim.

Tüketici mahkemesiyle parasını geri alan birkaç örnek mevcut ama genelde mahkemede tüketici aleyhine kararlar çıkıyor. Bu riske girmeye değmez. Zaten mahkemelerin çoğu yönetmelik, kanun vs dinlemiyor, "ayrıldıysan bedelini ödersin" diyerek kestirip atıyor.

1 yıldan uzun süreli taahhütlerin feshi açtığım bu konuda da anlattığım gibi firmalar bizden indirim bedeli talep ettiği için ortada yasa dışı bir şey yok. Zaten yasal olarak indirim bedeli talep edebilirler, bu onlara tanınmış bir hak. Bütün bunların hepsini yukarıda linkini verdiğim konuda anlattım.
Ama "uğraşmak isterim" diyorsanız siz bilirsiniz.

Şunu da tekrardan belirteyim 2 yıllık taahhütten ayrılmak isteyenin 1 yılın dolmasını beklemesine gerek yok zira taahhüt 1 yıldan fazla olduğu için istediği zaman cezai şart ödemeksizin ayrılma hakkı var. İster ikinci ayda ayrılsın ister on beşinci ayda ayrılsın değişen bir şey yok. Ama işte dediğim gibi firmaların bizden talep ettiği "indirim bedeli" ticaret bakanlığınca "cezai şart" olarak değerlendirilmiyor. Dolayısıyla firmalar haklı konumda. Zaten bu indirim bedeli aylar geçtikçe artan bir şey. Tekrara düşüyorum ama şu örneği yine vereyim: Her ay 20 lira indirim uygulandığında ikinci ay 40 lira, on beşinci ay 300 lira indirim uygulanmış olur. Yani 2 yıllık taahhütten ayrılmak isteyen bir vatandaş 1 yılın dolmasını beklerse daha fazla ücret öder.
Açtığım konu dikkatlice okunursa bütün sorulara cevap bulunabilir.

O zaman mecbur bekleyeceğiz yapacak bir şey yok. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı