Kablonet fiber nasıldır?

Kablonet fiber diye bir şey yoktur. Kablonet vardır. Kablonet, DOCSIS altyapısı ile interrnet verir. Eğer kablonet fiber varsa, VDSL satan bütün operatörler de VDSL Fiber diye satabilirler.

Neyse... Onların mecbur bıraktığı NetMaster modemi kullanmak zorundasın. Fena değildir ama mecbur kalınmadıkça tavsiye etmem.
Kablonet fiber veriyor. Nadir olsa bile böyle bir hizmeti var.

Kablonetin FTTB yani binaya kadar fiber altyapısı var binada. Bu VDSL mi oluyor Fiber mi? FTTH ile çok fark var mı? Bu arada bina içi altyapı CAT 6 döşeli durumda.

Kablonet fiber diye bir şey yoktur.
Kablonet GPON altyapısına da sahip.
Huawei, GPON + Router bir modem kullanıyorlar.

Hocam ben de 100 Mbps kullanıyorum. Kablonet'in fiberi yok mu böyle TurkNet gibi 1000'lerde olması lazım bu firma veremiyor mu?

Aylık 1000TL verebiliyorsanız ve fiber altyapınız varsa 1000 Mbps download ve 100 Mbps upload hızına sahip tarifesi var.

Screenshot_20211220-180331_Brave.png

Kablonet GPON altyapısına da sahip.
Huawei, GPON + Router bir modem kullanıyorlar.

Aylık 1000TL verebiliyorsanız ve fiber altyapınız varsa 1000 Mbps download 100 Mbps upload hızına sahip tarifesi var.

Eki Görüntüle 1247099
Anladım teşekkürler arkadaşım dün 100 tlye Türknet fibere gecti 1000 dowland 1000 upload alıyor burda cok pahalıymış saol

Kablonet'den FTTB hizmeti alıyorum, buna VDSL demek doğru olur mu peki? Performans açısından FTTH ve FTTB arasında hiçbir fark yok diye biliyorum.
Kablonet'in binaya kadar fiber olan interneti FTTB diye geçmiyor. Coaxiel kablo+DOCSIS sistemi kullanıldığından dolayı HFC olarak geçer. FTTB ve FTTH arasında performans farkı olmadığı doğru (FTTB'yi gigabit switch farzediyorum). Fakat DOCSIS'de ping süreleri daha yüksek.

Bir de Kablonet 2020 başından beri yeni altyapıları FTTH olarak döşüyor diye biliyorum. Genel olarak baktığımızda çok nadir de olsa FTTH altyapı kullananlar var.

Geri
Yukarı