Kablonet fiber nasıldır?

Sir Lewis

Hectopat
Evimde 16Mbps ADSL Türk Telekom altyapısı var, bu çağdışı interneti kullanmak istemiyorum.
Kablonet sitesinden sorguladığımda 100Mbps fiber altyapı olduğunu öğrendim. Kullananlar, hakkında bilgi verirse çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-09-09-16-17-05-460.jpg
    Screenshot_2023-09-09-16-17-05-460.jpg
    145,4 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleme:
Bu tarz yerler kötü oluyor bizim sitedede kullananlar var fakat iyi değil Millenicom Kablonet tarzı yerler iyi değildir Türk Telekom Turkcell ve Vodafone TurkNet dışı bence çöp.

Ben Kablonet'in 100Mbps'lik paketini kullanıyorum. Yanında bir çoğu belgesel ve sinema kanalları olmak üzere bir sürü de televizyon kanalı veriyorlar normal televizyonda olmayan. Gayet memnunum. Biz alırken bize akşam saat 7 ve 12 arası, hızın 24Mbps'ye düşeceğini söylemişlerdi ve kabul ettik. Gün içinde 100, akşam 7'den 12'ye kadar 24Mbps kullanıyorum. Hız düştüğünde hiçbir kesinti vs. de olmuyor. İnternet ve televizyon kanalları gayet stabil. 1 kez olsun bir sorun yaşamadım. Ayrıca online oyunları kablo ile bağlanarak oynuyorum ve 1 kez olsun pingim çıkmadı ya da loss yaşamadım. Çok memnunum Kablonet'ten.

Ben Kablonet'in 100Mbps'lik paketini kullanıyorum. Yanında birçoğu belgesel ve sinema kanalları olmak üzere bir sürü de televizyon kanalı veriyorlar normal televizyonda olmayan. Gayet memnunum. Biz alırken bize akşam saat 7 ve 12 arası, hızın 24Mbps'ye düşeceğini söylemişlerdi ve kabul ettik. Gün içinde 100, akşam 7'den 12'ye kadar 24Mbps kullanıyorum. Hız düştüğünde hiçbir kesinti vs. de olmuyor. İnternet ve televizyon kanalları gayet stabil. 1 kez olsun bir sorun yaşamadım. Ayrıca Online oyunları kablo ile bağlanarak oynuyorum ve 1 kez olsun pingim çıkmadı ya da loss yaşamadım. Çok memnunum Kablonet'ten.

Sınırsız paketi tercih etseydin keşke akıllı sinirsiz seçmişsin. Hız düşme sorunu falan uğraşmadan kullanırsın. Zaten 15-20 TL fark var değmez o pakete.

Eki Görüntüle 1938215
75+televizyon olan paketi kullanıyorum. Arada sırada kopma sorunları oluyor. Speedtest sonuçları bunlar.
Nerde oturuyorsun ve hangi sunucudan test yapıyorsun ping 3 ms çok iyi.

Bu tarz yerler kötü oluyor bizim sitedede kullananlar var fakat iyi değil Millenicom Kablonet tarzı yerler iyi değildir Türk Telekom Turkcell ve Vodafone TurkNet dışı bence çöp.
Neye dayanarak kötü olduğunu söylüyorsunuz? Daha önce kullandınız da mı konuşuyorsunuz? Millenicom kullanmadım ama arkadaşım kullanıyor ve gayet memnun. Kablonet'i de ben kullanıyorum ve yukarıda deneyimlerimi yazdım. Sizin önerdiğiniz firmalardan sadece TürkNet'i kullanmadım. Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom olmak üzere hepsini kullandım ve keşke kullanmasaydım diyorum. Sürekli internette kopmalar, ping sorunları ve yavaşlamalar yaşanıyordu bu 3 firmada. Lütfen deneyimlemediğiniz konular hakkında yanlış bilgiler vermeyin. Ev interneti konusunda TürkNet, Kablonet ve Millenicom gayet iyidir.

1694267382396.png

VDSL 100 Mbit tarifesini kullanıyorum ve sonuçlar böyle. TT'den geçtim ve 1 senedir kullanıyorum hiçbir sıkıntısını görmedim. Benim için bir sorun teşkil etmiyor fakat tek sorunu denebilecek şey Wi-Fi az çekiyor.

Sınırsız paketi tercih etseydin keşke akıllı sinirsiz seçmişsin. Hız düşme sorunu falan uğraşmadan kullanırsın. Zaten 15-20 TL fark var değmez o pakete.

Nerde oturuyorsun ve hangi sunucudan test yapıyorsun ping 3 ms çok iyi.
Hocam biz seneler önce aldık ve o zaman en iyi bu kampanya vardı. O yüzden kullanmaya devam ediyoruz. Eski kullanıcı olduğumuz için yeni kullanıcılardan daha ucuza kullanıyoruz.

Geri
Yukarı