Kablonet Fiber'e geçilir mi?

enzolak

Femtopat
Daha fazla  
Bugün binamızda Kablonet 100Mbps hızında fiber hız desteği olduğunu öğrendim ve şu anda Kablonet VDSL ile 100Mbps kullanıyorum. Sorum şu olacak eğer Kablonet fibere geçersem aradaki yaklaşık 300 liralık farka değecekbir etki olur mu? Şu anda ortalama Speedtest pingim 13ms çıkıyor mesela 7 veya aşağısına düşme ihtimali olur mu?

MS tabii ki düşer, sonuçta fiber. Fakat öyle ahım şahım bir değişiklik olacağını zannetmiyorum. 100 Mbps paketten 100 Mbps pakete geçeceksin sonuç olarak. Değişen bir şey yok.

500 Mbps ya da 1000 Mbps gibi sayılar olsaydı o zaman mantıklıydı ama ping 3-5 rakam düşecek diye +300 TL vermeyi kabul edilebilir görmüyorum.

Bugün binamızda Kablonet 100Mbps hızında fiber hız desteği olduğunu öğrendim ve şu anda Kablonet VDSL ile 100Mbps kullanıyorum. Sorum şu olacak eğer Kablonet fibere geçersem aradaki yaklaşık 300 liralık farka değecekbir etki olur mu? Şu anda ortalama Speedtest pingim 13ms çıkıyor mesela 7 veya aşağısına düşme ihtimali olur mu?

Düşer ama çok fark edeceğinizi sanmıyorum, şu an memnunsanız geçmeyin derim.

Düşer ama çok fark edeceğinizi sanmıyorum, şu an memnunsanız geçmeyin derim.
Aslında değiliz çünkü son 3 aydır çok fazla dalgalanma,hız düşüklüğü ve sinyal problemi yaşadık

Ms tabii ki düşer, sonuçta fiber. Fakat öyle ahım şahım bir değişiklik olacağını zannetmiyorum. 100 Mbps paketten 100 Mbps pakete geçeceksin sonuç olarak. Değişen bir şey yok.

500 Mbps'ya da 1000 Mbps gibi sayılar olsaydı o zaman mantıklıydı ama ping 3-5 rakam düşecek diye +300 TL vermeyi kabul edilebilir görmüyorum.

Fikir ve bilgi için teşekkürler.

Superonline Kablonet fiber altyapisi uzerindende hizmet veriyor diye bilmiyorum hem daha ucuz sansini deneyebilirsin.

Bu tarz sorunlar yaşıyorsanız bir altyapıyı kontrol ettirin kablolarda ankastrede sorun olabilir. Onun haricinde bu tarz sorunlar içinde geçiş yapabilirsiniz eğer uğraşmak istemiyorsanız altyapı kontrolü ile.

Aslında değiliz çünkü son 3 aydır çok fazla dalgalanma, hız düşüklüğü ve sinyal problemi yaşadık

Modeminizin arayüzūne baglanip ONT degerlerini atarsaniz sorunun neyde oldugunu anlayabiliriz.

Pardon yanlış konuya mesaj atmisim.

Bu tarz sorunlar yaşıyorsanız bir altyapıyı kontrol ettirin kablolarda ankastrede sorun olabilir. Onun haricinde bu tarz sorunlar içinde geçiş yapabilirsiniz eğer uğraşmak istemiyorsanız altyapı kontrolü ile.

Sayısız defa aradık baktılar ve bir şey bulamadılar bu durumdan sıkıldığımız için de geçmeyi düşündüm açıkçası. Peki fibere geçersek sinyal kalitesinde de artış olur mu, sadece WI-FI6 ile bağlanan değil WI-FI5 ve WI-FI4 ile bağlanan cihazlarda da?

Sayısız defa aradık baktılar ve bir şey bulamadılar bu durumdan sıkıldığımız için de geçmeyi düşündüm açıkçası. Peki fibere geçersek sinyal kalitesinde de artış olur mu, sadece WI-FI6 ile bağlanan değil WI-FI5 ve WI-FI4 ile bağlanan cihazlarda da?

Sinyal kalitesi senin modeminle, modemine bağlanan cihazlarla ve ortamla alakalı onun altyapı ile alakası yok, doğrudan etkilemez daha doğrusu. Firmalar adamakıllı kontrol etmiyor ya güvenilir bir elektrikçi çağırıp baktırmanız lazım ve bu işten anlayan birisi olmalı. Ankastre gelen sinyali ölçecek sonra ankastreden modeme geleni ölçecek vs.

VDSL ile fiber farkli fibere gectiginizde hem stabil bir baglanti elde edersiniz hem de pinginiz düser tabii öyle fazla oynama olmaz.

Geri
Yukarı