Kablonet hat değerleri nasıl?

Bu kısmı açar mısınız anlamadım.
Tata gibi şirketler yurt dışına çıkmak için port hizmeti sunar. Ya da gelir türkiyede server kurar. Superonline gibi firmalar da bir otoban gibi düşünün kendi müşteri potansiyeline göre bu otobandan şerit kiralar. Gerekirse kapasitesini yeni satın alımla arttırır. Kablonetin böyle bir durumu yok. Turktelekomunkini kullanıyor. Bütün tt kulanıcıları ile aynı Yoldasınız yani, aynı durumdasınız. Tabi ping olacak. Boşuna mı 100mbps turksatta çok ucuz. Superonline’da pahalı.

Tata gibi şirketler yurt dışına çıkmak için port hizmeti sunar. Ya da gelir türkiyede server kurar. Superonline gibi firmalar da bir otoban gibi düşünün kendi müşteri potansiyeline göre bu otobandan şerit kiralar. Gerekirse kapasitesini yeni satın alımla arttırır. Kablonetin böyle bir durumu yok. Turktelekomunkini kullanıyor. Bütün tt kulanıcıları ile aynı Yoldasınız yani, aynı durumdasınız. Tabi ping olacak. Boşuna mı 100mbps turksatta çok ucuz. Superonline’da pahalı.
Evet haklısınız ancak ben bir KabloNet kullanıcısı olarak Superonline çıkışlı bir IP adresim var ve verim TataCore ile gidiyor. Yani Kablonet'te hem TT hem SOL kullanmak mümkün. Ayrıyetten Türksat'ta ucuz olmasının sebebinin bu olduğunu düşünmüyorum ki zaten akıllı sınırsız dışındaki gerçek 100 mbps pahalı.

Kablonet'den hiç memnun kalmadım açıkcası 7 gün içinde cayma bedeli var yazıyor sitelerinde, 2 yıl taahüt ve modemi satın almışdım. İşallah ikisinide verebilirim. Bu konu hakkında bilginiz varmı? Bir de kablo felan döşediler sanırım parasını isterler?
Evet haklısınız ancak ben bir KabloNet kullanıcısı olarak Superonline çıkışlı bir IP adresim var ve verim TataCore ile gidiyor. Yani Kablonet'te hem TT hem SOL kullanmak mümkün. Ayrıyetten Türksat'ta ucuz olmasının sebebinin bu olduğunu düşünmüyorum ki zaten akıllı sınırsız dışındaki gerçek 100 mbps pahalı.
Ben türknet'ten geçtim fortnite'de pingim 55 65 arası olurdu genelde en fazla 75 80 üstünü hiç görmedim. Zaten ayarlardan en düşük bağlancağı server pingini gösteriyor. Oraya baktığımda türknette 54 gösteriyordu. Kablonet'te 75 gösteriyor ve 75 80 altında görmedim daha 5 gün dür test ediyorum 100 felan oluyor. Akşam yoğunluğundan dolayıda değil, sabah akşam aynı hep. Warzone'de türknette 65 74 sabit alırdım, 74 üstü akşam yoğunluk hariç kesinlikle çıktığını hiç görmedim. Kablonet'te 85 90 arası gidiyor. Daha yazarım 2 3 oyun daha var hepsinde aynı ping 15 20 artış var. Server altyapısı çok kötü yabancı ülkede altyapısı mı yok, ondan mı böyle acabağa?

Son düzenleme:
Kablonet'den hiç memnun kalmadım açıkcası 7 gün içinde cayma bedeli var yazıyor sitelerinde, 2 yıl taahüt ve modemi satın almışdım. İşallah ikisinide verebilirim. Bu konu hakkında bilginiz varmı? Bir de kablo felan döşediler sanırım parasını isterler?

Ben türknet'ten geçtim fortnite'de pingim 55 65 arası olurdu genelde en fazla 75 80 üstünü hiç görmedim. Zaten ayarlardan en düşük bağlancağı server pingini gösteriyor. Oraya baktığımda türknette 54 gösteriyordu. Kablonet'te 75 gösteriyor ve 75 80 altında görmedim daha 5 gün dür test ediyorum 100 felan oluyor. Akşam yoğunluğundan dolayıda değil, sabah akşam aynı hep. Warzone'de türknette 65 74 sabit alırdım, 74 üstü akşam yoğunluk hariç kesinlikle çıktığını hiç görmedim. Kablonet'te 85 90 arası gidiyor. Daha yazarım 2 3 oyun daha var hepsinde aynı ping 15 20 artış var. Server altyapısı çok kötü yabancı ülkede altyapısı mı yok, ondan mı böyle acabağa?
tracert vie.valve.net komutunu cmd'de yazın. Eğer ttnet ip çıkışınız varsa superonline geçirtin MH arayarak.

tracert vie.valve.net komutunu cmd'de yazın. Eğer ttnet ip çıkışınız varsa superonline geçirtin MH arayarak.
Baktığımda türktelekom olarak görünüyor. Binanın hemen altında ve yanında 2 tane telekom çanağı var. Türknet'te o yüzden mi daha az ping alıyordum, acabağa ikisinde'de çıkışlar aynı telekom olmasına rağmen türknet'te hız testin'de ping değeri 13 16 istanbul ankara fark etmiyor çıkarken kablonet'te ankara'da bulunduğum şehirde 9 çıkıyor. Diğer yerlerde istanbul'dan yaptığımda mesela 22 24 5ms gibi artış var. Oyunlarda'da 20 30 gibi artış var. Şöyle bir örnek veriyim. Fortnit'da türknet'de en düşük 54 ms sunuculara bağlanabilirken ayarlarda gösteriyor. Kablonet'de 75 77 olarak görünüyor. Ordan bile artışı kolayca anlıyabiliyorum. Oyunlarda hiç görmediğim pingi alıyorum ve hiç almadığım pingin altına düşmüyor. Çok pişman etti beni kablonet ping açısından MH online işlemlere yazıyorum hat değerleriniz normal diyorlar. Sizin yurt dışı servisiniz kötü ama başkaları 60 ms geçmezken aynı firmada niye bende fazla oluyor? Ben niye alamıyorum ki düşük ms altyapım'da sıkıntı olduğunu sanmıyorum.
Demin ping için elemanlar geldi ve online oyunlar için oyuna gir göreyim dedi. 88 90 ms aldım akşamları 100 üstüne çıkıyor dedim, bana cevabı normal ben birşey yapamam. Google ping atıyor 55 60 çıkıyor normal diyor.

Son düzenleme:

Dostum sorununu çözdün mü Warzone'da kaç ping alıyorsun?

Dostum sorununu çözdün mü Warzone'da kaç ping alıyorsun?
Sorunum devam ediyor, fakat altyapımdan kaynaklı olabilir veya başka bir şey benlik olabilir. Warzone'da değişiyor, en düşük 62-66 genelde 70-74 en fazla 82-98 arası oluyor. Benim 2 maçım iyi ping oluyor 2 maç kötü ping oluyor. Fortnite ise öyle olmuyor ama ayarlardan otomatik en düşük ping sunucu seçili, ilk girdiğimde bakıyorum oraya yüksek oluyor. 250-450 arası yazıyor mesela tüm maçlar hep yüksek ping hiç düşmüyor. Oyunu kapatıp açıyorum orası 70 felan düşüyor ve tüm maçlarım gayet güzel düşük ping alıyorum. Bu sorunu neyden kaynaklı olduğunu çözemedim.

Geri
Yukarı