Kablonet ile uygulamalara girilemiyor

Furkan scofield

Hectopat
Türksat kullanıyorum Steam, Discord yahut Zoom'a girmiyor. Bazen giriyor, bazen girmiyor. Kısacası o girmediği zamanlar laptopla denedim Ethernetsiz, onda girdi ama PC'de girmedi. PC'de Ethernet'le bağlıyım. Gercekten bunun sorunu nedir bilen varsa söylesin. Gercekten sıktı bu durum. Bilgisayar daha yeni.
Denetim masasından Ethernet'e bakıyorum, 0'da 0 yazıyor girmediği zamanlar. @Recep Baltaş @Ali Güngör

Sizin sorununuzu burada kimse çözemez. Müşteri hizmetlerini arayın. Online oyunlara ve yabancı sitelere giremediğinizi söyleyin. Bu durum yaklaşık 1 buçuk aydır mevcut. Siz bulunduğunuz bölgede daha yeni etkileniyorsunuz sanırım ya da önceden'de farkında değildiniz.

Sizin sorununuzu burada kimse çözemez. Müşteri hizmetlerini arayın. Online oyunlara ve yabancı sitelere giremediğinizi söyleyin. Bu durum yaklaşık 1 buçuk aydır mevcut. Siz daha yeni etkileniyorsunuz sanırım ya da farkında değilsiniz.
nasıl mevcut ? müşteri hizmetleriyle papaz olduk herseyi yaptılar aynı eve geldiler sorun pc de diyip gittiler hocam

Hocam bu linkten girip, driver OS'unuz ne ise seçtikten sonra aşağıdan Lan sekmesi altında üstte bulunan sürücüyü indirip kuracaksınız.

Laptoptan internete girip masaüstünden kablolu bağlantı ile internete bağlanamıyorsa sorun bence de bilgisayardan, eğer laptoptan da bağlanamasa idi o zaman müşteri hizmetleriyle uğraşması gerekirdi diye düşünüyorum.

Hocam bu linkten girip, driver OS'unuz ne ise seçtikten sonra aşağıdan Lan sekmesi altında üstte bulunan sürücüyü indirip kuracaksınız.

Laptoptan internete girip masaüstünden kablolu bağlantı ile internete bağlanamıyorsa sorun bence de bilgisayardan, eğer laptoptan da bağlanamasa idi o zaman müşteri hizmetleriyle uğraşması gerekirdi diye düşünüyorum.
nasıl bir sorun olabilir pc de hocam ?

hangi sunucuyu seçmeliyim ?

ve hocam bu konularda cahilim de 4 tane var hangisini indirmem gerek bilemedim ?

Bende Kablonet kullanıcısıyım, hiç öyle bir problemle karşılaşmadım. DNS ataması yapmışsanız eğer, "DNS sunucu adresini otomatik olarak al" yapın. Alternatif olarak modemin reset butonuna uzun basın ışıklar gidince modemi kapatın, 10 saniye bekledikten sonra açın. Ayrıca Ethernet kablonuz da problem olabilir, başka bir kablo ile deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı