Kablonet ile uygulamalara girilemiyor

Furkan scofield

Hectopat
Türksat kullanıyorum Steam, Discord yahut Zoom'a girmiyor. Bazen giriyor, bazen girmiyor. Kısacası o girmediği zamanlar laptopla denedim Ethernetsiz, onda girdi ama PC'de girmedi. PC'de Ethernet'le bağlıyım. Gercekten bunun sorunu nedir bilen varsa söylesin. Gercekten sıktı bu durum. Bilgisayar daha yeni.
Denetim masasından Ethernet'e bakıyorum, 0'da 0 yazıyor girmediği zamanlar. @Recep Baltaş @Ali Güngör

Bende Kablonet kullanıcısıyım, hiç öyle bir problemle karşılaşmadım. DNS ataması yapmışsanız eğer, "DNS sunucu adresini otomatik olarak al" yapın. Alternatif olarak modemin reset butonuna uzun basın ışıklar gidince modemi kapatın, 10 saniye bekledikten sonra açın.
yaptık hocam yine aynı.Kabloda sorun olabilir mi ?

Deneyin. Genelde kablo kaynaklı da olabiliyor.

Yeni bir kablo ile deneyecğim yarın Ethernet girişli olan bir laptopta deneyceğim PC'de aynı sorunu alınca direk laptopa takacağım kabloyu eğer sorun çıkmazsa Teknobiyotik'e 3. gönderişim olacak...
Deneyin. Genelde kablo kaynaklı da olabiliyor. CAT6 Ethernet kablosu alırsanız daha sağlam olur.
önerdiğniz bir marka varmı ? yada link

Yeni bir kablo ile deneyecğim yarın Ethernet girişli olan bir laptopta deneyceğim PC'de aynı sorunu alınca direk laptopa takacağım kabloyu eğer sorun çıkmazsa Teknobiyotik'e 3. gönderişim olacak...

önerdiğniz bir marka varmı ? yada link
Modemin markası nedir acaba ?

nasıl mevcut ? müşteri hizmetleriyle papaz olduk herseyi yaptılar aynı eve geldiler sorun pc de diyip gittiler hocam
1 aydır bu şekilde İstanbul'da çoğu bölgede direkt aradığınızda bile oto mesaj koymuşlardı. Diğer forumlardaki aktif KABLONET konularını inceleyin görürsünüz. DİSCORD, online oyunlarda PİNG, yurtdışı sitelere erişemiyorsanız aynı sorundur.

1 Aydır bu şekilde İstanbul'da çoğu bölgede direkt aradığınızda bile oto mesaj koymuşlardı. Diğer forumlardaki aktif Kablonet konularını inceleyin görürsünüz. Discord, Online oyunlarda ping, yurt dışı sitelere erişemiyorsanız aynı sorundur.

Yok ben müşteri hizmetlerine direk bağlanıyorum sorun çok saçma geldi bir girip bir girmemesi anlamadım ya.
1 aydır bu şekilde İstanbul'da çoğu bölgede direkt aradığınızda bile oto mesaj koymuşlardı. Diğer forumlardaki aktif KABLONET konularını inceleyin görürsünüz. DİSCORD, online oyunlarda PİNG, yurtdışı sitelere erişemiyorsanız aynı sorundur.
link alabilir miyim ?

Yedek bir modeminiz varsa ana modem ile Ethernet kablosunu kullanarak birleştirin. Yedek modemdeki portlardan birine diğer Ethernet kablosunu kullanarak bilgisayara bağlayın, genelde işe yarıyor. Yapmak isterseniz resim atabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı