Kablonet kullanan ISS var mı?

Makaleler
1
Yer
/
Arkadaşlar 100 Mbps bir pakete geçmek istiyorum ancak Kablonet biraz tuzlu. Cayma bedelim de bir hayli yüksek. Millenicom ile görüştüm, Kablonet'in cayma bedelini ödemeyeceğini söylediler. Anladığım kadarıyla taşıma işlemleri ve cayma bedelini ödeyebilmeleri için aynı altyapıyı kullanmaları gerekiyor. Kablonet altyapısı kullanan bir ISS biliyor musunuz?

Vodafone'da bazı paketlerinde kullanıyor sanırım.
Arkadaşım teknik destek çağırdığında Kablonet ekibi gelmiş.
Büyük ihtimalle Kablonet altyapısı kullanıyor.(Türk Telekom'da kullanıyor diye biliyorum)
Bir arayıp bilgi alın isterseniz.

VodafoneNet Kablonet'in altyapısı üzerinden hizmet verebiliyor fakat 6 yıl VodafoneNet kullanmış biri olarak VodafoneNet önerdiğimi söyleyemeyeceğim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar 100 Mbps bir pakete geçmek istiyorum ancak Kablonet biraz tuzlu. Cayma bedelim de bir hayli yüksek. Millenicom ile görüştüm, Kablonet'in cayma bedelini ödemeyeceğini söylediler. Anladığım kadarıyla taşıma işlemleri ve cayma bedelini ödeyebilmeleri için aynı altyapıyı kullanmaları gerekiyor. Kablonet altyapısı kullanan bir ISS biliyor musunuz?

Tuzlu değil, neresi tuzlu? Kablonet kullanıyorum ve Premium TV kanalları dahil 100Mbps'ye 85TL ödüyorum taahhüt ile.

Superonline sunabiliyor ama çok pahalı.

Tuzlu değil, neresi tuzlu? Kablonet kullanıyorum ve premium TV kanalları dahil 100Mbps'ye 85 TL ödüyorum taahhüt ile.
Geçmişte öyleydi fakat son ÖİV zammı ile birlikte Kablonet fiyatları ciddi oranda arttı. 100 Mbps akıllı sınırsız paket ilk 12 ay 109 TL, sonraki 12 ay 119 TL oldu ki önceden aylık 94 TL idi. Mevcut müşterilere de ilk 12 ay 104 TL, sonraki 12 ay 114 TL'lik paket sunuluyor. Tabii, modem ve TV kutusunu kiralamazsanız fiyatlar düşebilir, orası hakkında bir şey diyemeyeceğim.

Geçmişte öyleydi fakat son öiv zammı ile birlikte Kablonet fiyatları ciddi oranda arttı. 100 Mbps akıllı sınırsız paket ilk 12 ay 109 TL, sonraki 12 ay 119 TL oldu ki önceden aylık 94 TL idi. Mevcut müşterilere de ilk 12 ay 104 TL, sonraki 12 ay 114 TL'lik paket sunuluyor. Tabii, modem ve TV kutusunu kiralamazsanız fiyatlar düşebilir, orası hakkında bir şey diyemeyeceğim.

Hocam, taahhütlü paketler daha ucuz bilgilendirme için teşekkürler.

Tuzlu değil, neresi tuzlu? Kablonet kullanıyorum ve Premium TV kanalları dahil 100Mbps'ye 85TL ödüyorum taahhüt ile.
Kablonet Güldüren 100 kampanyası belli saatlerde 100 Mbps hız veriyor. Sınırsız pakette sabit 100 Mbps var o da 150 TL civarında.
Vodafone'dan memnun olan var mı? İhtiyaçlarımı oldukça karşılıyor. 100 Mbps Download 20 Mbps Upload var. 600 TL'ye kadar cayma bedelimi de ödüyorlarmış.

Vodafone'dan memnun olan var mı? İhtiyaçlarımı oldukça karşılıyor. 100 Mbps Download 20 Mbps Upload var. 600 TL'ye kadar cayma bedelimi de ödüyorlarmış.
Yaklaşık 6 yıl kullandık, 6 yılın yaklaşık son 14 ayında Kablonet altyapısı üzerinden hizmet aldık. Taşınınca ve taşındığımız yere hizmet sağlanamayınca yaklaşık 10 gün önce VodafoneNet aboneliğimizi sonlandırıp TurkNet'e geçtik.

Öncelikle, ping değerleri çok yüksekti. Örneğin Valorant'ta arkadaşlarım 18-19 ms ping alırken ben Türkiye sunucusunda 68 ms gibi devasa bir ping alıyordum. Hız testlerinde de Vodafone'un Ankara sunucularına yaptığım test 35-36 ms çıkarken (çok nadir 17 ms'yi gördüm) diğer sunuculara yaptığım test 50-60 ms'nin altına düşmüyordu. Ama bana vadedilen hız neyse (24 Mbps indirme ve 2 Mbps gönderme vadedilmişti) tamamını (23,5 Mbps indirme, 1,90 Mbps gönderme) alıyordum.

Sadece yüksek pingimiz değil, aynı zamanda durup dururken fırlayan bir pingimiz de vardı. Özellikle oyun oynarken yaklaşık 5 dakikada bir pingim 60 ms'lerden 300 ms'lere kadar fırlayabiliyordu. Belki kablolu bağlanmak yerine 5 GHz ile bağlantı sağladığımdan pingim fırlıyordu fakat yüksek ping sorunu kablolu da bağlansam kablosuz da bağlansam düzelmiyordu.

Gelelim modeme... Kablonet altyapısı için verilen modem NetMaster Infinity 401. Kullandığımız süre boyunca kimi zaman günde 4-5 defaya kadar internetimiz kısa süreli kesiliyordu. Defalarca arıza kaydı oluşturduk, eve defalarca Kablonet'ten birisi geldi, modeme izolatör bağlandı, sıfırlandı, ayar çekildi fakat sorunumuz çözülmedi. İki defa modem değişti; ikinci gelen modemde kopma sorunu çözülse de 2,4 GHz kanalı çalışmıyordu, üçüncü modemde ise üstte belirttiğim sıklık kadar olmasa da internetimiz yine belirsiz zamanlarda kesiliyordu.

Müşteri hizmetlerine gelirsek, yaşadığımız sorunu defalarca müşteri hizmetlerine ilettik ve aldığımız cevap "günde 5-6 kopmaya kadar normal kabul edildiği, 5-6 kopmadan sonra işlem yapılabileceği" yönündeydi. Başka birisiyle görüştük, o da "10-12 kopmadan sonra işlem yapılabileceğini" söyledi. En sonunda Şikâyetvar'a yazdık, zaten öyle modemimiz değişti. Ping sorunu için ise 90 ms'ye kadar normal kabul edildiği söylendi.

Aynı sorunu yaşayan başka kişi var mı diye aratınca aşağıdaki konuya rastladım:

Ayrıca Kablonet altyapısı üzerinden 200/20 verilebildiğine emin misiniz? Benim bildiğim maksimum 50 Mbps hizmet verilebiliyordu, tabii yanlış bilgi vermek istemem.

Son düzenleme:
Yaklaşık 6 yıl kullandık, 6 yılın yaklaşık son 14 ayında Kablonet altyapısı üzerinden hizmet aldık. Taşınınca ve taşındığımız yere hizmet sağlanamayınca yaklaşık 10 gün önce VodafoneNet aboneliğimizi sonlandırıp TurkNet'e geçtik.

Öncelikle, ping değerleri çok yüksekti. Örneğin Valorant'ta arkadaşlarım 18-19 ms ping alırken ben Türkiye sunucusunda 68 ms gibi devasa bir ping alıyordum. Hız testlerinde de Vodafone'un Ankara sunucularına yaptığım test 35-36 ms çıkarken (çok nadir 17 ms'yi gördüm) diğer sunuculara yaptığım test 50-60 ms'nin altına düşmüyordu. Ama bana vadedilen hız neyse (24 Mbps indirme ve 2 Mbps gönderme vadedilmişti) tamamını (23,5 Mbps indirme, 1,90 Mbps gönderme) alıyordum.

Sadece yüksek pingimiz değil, aynı zamanda durup dururken fırlayan bir pingimiz de vardı. Özellikle oyun oynarken yaklaşık 5 dakikada bir pingim 60 ms'lerden 300 ms'lere kadar fırlayabiliyordu. Belki kablolu bağlanmak yerine 5 GHz ile bağlantı sağladığımdan pingim fırlıyordu fakat yüksek ping sorunu kablolu da bağlansam kablosuz da bağlansam düzelmiyordu.

Gelelim modeme... Kablonet altyapısı için verilen modem NetMaster Infinity 401. Kullandığımız süre boyunca kimi zaman günde 4-5 defaya kadar internetimiz kısa süreli kesiliyordu. Defalarca arıza kaydı oluşturduk, eve defalarca Kablonet'ten birisi geldi, modeme izolatör bağlandı, sıfırlandı, ayar çekildi fakat sorunumuz çözülmedi. İki defa modem değişti; ikinci gelen modemde kopma sorunu çözülse de 2,4 GHz kanalı çalışmıyordu, üçüncü modemde ise üstte belirttiğim sıklık kadar olmasa da internetimiz yine belirsiz zamanlarda kesiliyordu.

Müşteri hizmetlerine gelirsek, yaşadığımız sorunu defalarca müşteri hizmetlerine ilettik ve aldığımız cevap "günde 5-6 kopmaya kadar normal kabul edildiği, 5-6 kopmadan sonra işlem yapılabileceği" yönündeydi. Başka birisiyle görüştük, o da "10-12 kopmadan sonra işlem yapılabileceğini" söyledi. En sonunda Şikâyetvar'a yazdık, zaten öyle modemimiz değişti. Ping sorunu için ise 90 ms'ye kadar normal kabul edildiği söylendi.

Ayrıca Kablonet altyapısı üzerinden 200/20 verilebildiğine emin misiniz? Benim bildiğim maksimum 50 Mbps hizmet verilebiliyordu, tabii yanlış bilgi vermek istemem.
Merhaba, paylaştığınız konu benim konum. Güncel durum aşağıda yazdığım şekilde:

Aralık ayında Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurarak cayma bedelsiz iptal talebinde bulundum. Talebimde 10 günlük kopmaların tarihlerini ve saatlerini de bir bir yazdım. Nisan ayında cayma cezası ödemeden iptal edilmesine dair bir karar verildi. Anında iptal ettim aboneliğimi. Binamızda ben dahil 3 kişinin KabloNet altyapısını kullanan aboneliği var. 2 kişi direkt KabloNet müşterisi, ben de VodafoneNet üzerinden KabloNet altyapısını kullanıyorum. Daha doğrusu kullanıyordum, çok şükür kurtuldum.

Arkadaşlar konuyu tekrar okuyunca KabloNet'e baya sövüp saymışım. Tabi anlık sinir ve öfkeyle tam olarak ne yazdığımı bilmiyorum o an. :)

Asıl sinirlenme sebebim KabloNet teknik ekibinin gelip hiçbir şekilde bana yardımcı olmaması. Ellerinde bi tablet var, bakıyorlar kopma olmuş mu olmamış mı. SNR değeri iyi mi kötü mü. Modeme reset atıp gidiyorlar. Eee? Ben zaten SNR değerini modemin arayüzünden görebiliyorum. Ee kopma olunca da koptuğunu görüyorum. Eeeee, kendim modeme reset de atabiliyorum? Sen niye geliyorsun ki evime kadar bunları yapmak için. Bir kontrol etsene alt yapıyı. KabloNet kutusuna bir baksana devre kartında sorun mu var ne var. Saçma sapan işler. En son teknik destek kaydımda da hiç gelmedi bu ekip. Geldik baktık demişler bir de.

Sonuç olarak Nisan ayında aboneliğimi sonlandırdım. Hemen Superonline'a geçtim. 100 Mbps Download 10 Mbps upload fiber kampanyası 12 aylık taahhüt 139 TL. Tabi daha sonra TV+ aboneliğinin olduğu pakete geçtim. O da 24 ay taahhütlü 149TL.

Diyeceksiniz ki "TurkNet, Millenicom'dan neden satın almadın da taahhüt yaptırarak Superonline satın aldın" haklısınız fakat binamda KabloNet ile Superonline altyapısı var. Türk Telekom VDSL olarak var. 21. yüzyılda fiber ile bağlantı yapılmasını tercih ederim. Ayrıca modemi de kendim satın almam gerekiyor. Bir problemle karşılaşırsam modem elimde kalacak, satmak için uğraşacağım. Bu arada ilerleyen zamanlarda binama TurkNet GigaFiber gelirse zaten kablo hazır, hemen geçerim.

Superonline ile şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Speedtest üzerinden kontrol ettiğimde ise 300 Mbps hızlardan başlayıp 195 Mbps'ye kadar düşüyor. O kısmını ben de anlamadım açıkçası çünkü paketim 100 Mbps. :D Hiçbir kopma sorunu yok, ping problemi yok, Steam ile oyun indirirken 12 Mbps hız ile indiriyor. Muhteşem. Eve kadar fiber kablo döşediler. GPON cihazı ve modem ile çatır çatır kullanıyorum.

Screenshot 2021-06-17 104511.png

Yeni konular

Geri
Yukarı