Kablonet modemi farklı odaya almak

Kullandıkları bir switch var. Gelen ana kabloyu internet ile televizyon için ayırıyor. Ondan bahsediyor olabilir. Benim evimde gelen ana kablo sadece internet olduğu için istediğim odaya yönlendirebiliyorum. KabloTV hizmeti almıyorsan benim gibi yapabilirsin. Belki ek müdahale getirebilir.

Eğer alıyorsan modem için kullandığın kabloya diğer mesajda gösterdiğim şeyi tak. Daha sonra ek koaksiyel kablo ile uzat. Ona modemi bağla. Modem şu an nasıl bağlı gösterebilirsen daha iyi yardımcı olabilirim.
Atıyorum hemen.
IMG_20201127_004055.jpg

Bu arada bende TV paketi istemedim.

Son düzenleme:
Tuvalette dediğin kısmı ekler misin? TV paketi ben istemiştim fakat oturduğum siteye ücretsiz kablo yayını gelince bi' anlamı kalmadı. O yüzden iptal ettirmek istiyorum.

Ek bilgi olsun diye istemiştim fakat gerek yok. Eski mesajda işaretlediğim şeye bağlı olan kablo modeme geliyor. Gelen kabloyu çıkarıp uzun bir koaksiyel kablo ile değiştirebilirsin. Ek aparata takacaksın. Bu şekilde kablo karmaşası olabilir.

Diğer odalarda koaksiyel çıkışlar var ise sabah atacağın fotoğraf ile istediğin odaya nasıl taşıyacağını anlatırım. Ek olarak mesajı düzenlediğin zaman bildirim gelmiyor. Yeni mesaj atarsan görebilirim.

@Megaton aslında bu kablolar baya sağlam. Üstüne kapı kapatmama rağmen çalışıyordu. Nasıl kırdınız ki? 🧐

Ek bilgi olsun diye istemiştim fakat gerek yok. Eski mesajda işaretlediğim şeye bağlı olan kablo modeme geliyor. Gelen kabloyu çıkarıp uzun bir koaksiyel kablo ile değiştirebilirsin. Ek aparata takacaksın. Bu şekilde kablo karmaşası olabilir.

Diğer odalarda koaksiyel çıkışlar var ise sabah atacağın fotoğraf ile istediğin odaya nasıl taşıyacağını anlatırım. Ek olarak mesajı düzenlediğin zaman bildirim gelmiyor. Yeni mesaj atarsan görebilirim.

@Megaton aslında bu kablolar baya sağlam. Üstüne kapı kapatmama rağmen çalışıyordu. Nasıl kırdınız ki? 🧐
Bu modeme bağlanan kısmı zarar görmüş yoksa kablo çok sağlam.

Dosya Ekleri

• IMG_20201130_010400.jpg
    IMG_20201130_010400.jpg
    130,4 KB · Görüntüleme: 109
Switch bu şekilde. Sanırım odamdan gelen kablonun ucu Switch'e takmak için hazır değil. Hangisi benim odamdan geliyor ondanda emin değilim. Sola giden kablo modemime gidiyor. Çünkü evin o bölümünde yalnız tek bir oda var uydu girişi olan. Diğer odalara çekme işini nasıl yapabilirim?
Bir de müşteri hizmetlerini aradığım zaman bana teknis servisin ücret aldığını söylediler. Ücreti sordum ama söylemediler kesinlikle. Görüp hesaplama yapmaları gerekliymiş. Söyle işde ortalama bir fiyat 40-50-60 falan.

Dosya Ekleri

• IMG_20201127_152138.jpg
    IMG_20201127_152138.jpg
    57,4 KB · Görüntüleme: 91
  • IMG_20201127_152015.jpg
    IMG_20201127_152015.jpg
    54,6 KB · Görüntüleme: 72
  • IMG_20201127_152129.jpg
    IMG_20201127_152129.jpg
    59,9 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_20201127_152118.jpg
    IMG_20201127_152118.jpg
    53,6 KB · Görüntüleme: 80

@Megaton aslında bu kablolar bayağı sağlam. Üstüne kapı kapatmama rağmen çalışıyordu. Nasıl kırdınız ki? 🧐

Merhaba uzun zaman geçmiş ama bir şey sormak istedim. Yeni taşınacağım evde müteahhit 3 odaya TV kablosu çekmiş. Salon, mutfak, çocuk odasında. Bu üç odada bağımsız TV izleniyor. Daireye 3 TV kablosu giriyor yani. Ben çocuk odasından 2. küçük oturma odasına kablo çektireceğim duvarı delip. 4 odaya TV izlenebilir olacak. Çocuk odasıyla 2.oturma odası paralel olacak aynı anda izlenemeyecek sadece. Kablonet fiber varmış DOCSIS dediler. Sormak istediğim ben modem koydurmak için 4 odadan birini seçebilir miyim?

Switch bu şekilde. Sanırım odamdan gelen kablonun ucu Switch'e takmak için hazır değil. Hangisi benim odamdan geliyor ondanda emin değilim. Sola giden kablo modemime gidiyor. Çünkü evin o bölümünde yalnız tek bir oda var uydu girişi olan. Diğer odalara çekme işini nasıl yapabilirim?
Bir de müşteri hizmetlerini aradığım zaman bana teknis servisin ücret aldığını söylediler. Ücreti sordum ama söylemediler kesinlikle. Görüp hesaplama yapmaları gerekliymiş. Söyle işde ortalama bir fiyat 40-50-60 falan.
Merhaba ücret aldı mı teknik servis?

Yeni konular

Geri
Yukarı