Kablonet modemi Wi-Fi çekim gücü nasıl?

TBTURK

Hectopat
Yer
Konya
Dostlar selam, yıl sonunda taahhüdüm bitiyor altyapı sorgulama yaptığımda her firma 60Mbps verebilirken Kablonet'in 100Mbps verebildiğini gördüm kendi altyapısı ile. Fakat DOCSIS 3.0 modem kullandıkları için şu an kullandığım modem olmuyormuş kendileri modem vereceklermiş. Şu anda hangi modemi veriyorlar? Benim modemim 180m2 evde en arka odada duruyor, mutfaktan 3 diş sorunsuz kullanıyorum. Yeni verecekleri modemin Wi-Fi çekim gücü iyi mi? Kullanan arkadaşlar bilgi verirse memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem modelini unuttum ama kendi kullandığım kablonet modeminin Wi-Fi çekim gücü iğrenç. Router kullanmak zorunda kalıyorum. 3+1 pek de büyük olmayan bir evde...

Kesin bir şey söylemek zor evin duvarlarının kalınlığı, evin büyüklüğü, evde kullanılan malzeme kalitesi vs. birçok etmen bulunuyor ancak ortalama 90-120m2 arası bir evde sıkıntı çekmiyorum ben.
Ancak 2 laptop bağlandığı anda müthiş ping sorunu yaşıyorum 10 yıldan fazladır aynı modemi kullandığım için de olabilir.
Bende CBW-383Z4 var.

Modem modelini unuttum ama kendi kullandığım Kablonet modeminin Wi-Fi çekim gücü iğrenç. Router kullanmak zorunda kalıyorum. 3+1 pek de büyük olmayan bir evde...

Kesin bir şey söylemek zor evin duvarlarının kalınlığı, evin büyüklüğü, evde kullanılan malzeme kalitesi vs. birçok etmen bulunuyor ancak ortalama 90-120 M.2 arası bir evde sıkıntı çekmiyorum ben.
Ancak 2 laptop bağlandığı anda müthiş ping sorunu yaşıyorum 10 yıldan fazladır aynı modemi kullandığım için de olabilir.
Bende CBW-383Z4 var.

Verdikleri modemin Wi-Fi çekim gücünden kimsenin memnun olmadığını duydum. Yaptığım iş gereği mutfak, salon arasında gidip gelmem gerekiyor tabii internetiminde kopmaması lazım o sırada. Ping sorunuda ayrı bir dert o zaman çünkü minimim 2,3 cihaz Wi-Fi üzerinden bağlı oluyor ve birini pek kullanmasakda 2 cihaz sürekli Wi-Fi ile kullanılıyor. 100Mbps güzel hız ama Wi-Fi sorunlarından dolayı geçip geçmeme konusunda çok kararsızım. Taahhüt olmasa geçip deneyeceğim ama taahhüt olunca işler daha da zorlaşıyor.

Verdikleri modemin Wi-Fi çekim gücünden kimsenin memnun olmadığını duydum. Yaptığım iş gereği mutfak, salon arasında gidip gelmem gerekiyor tabii internetiminde kopmaması lazım o sırada. Ping sorunuda ayrı bir dert o zaman çünkü minimim 2,3 cihaz Wi-Fi üzerinden bağlı oluyor ve birini pek kullanmasakda 2 cihaz sürekli Wi-Fi ile kullanılıyor. 100Mbps güzel hız ama Wi-Fi sorunlarından dolayı geçip geçmeme konusunda çok kararsızım. Taahhüt olmasa geçip deneyeceğim ama taahhüt olunca işler daha da zorlaşıyor.
200 liraya küçük bir Router alırsanız sorun çözülüyor hocam. Eğer altyapi varsa 100mb paketini ben de kullanıyorum. Hayatımda daha iyi hizmet veren bir firma kullanmadım daha önce. Firmayi aramanizi gerektirecek bir durum bile olmuyor. 4 yıldır kullanıyorum ve 5 defa kesinti oldu. 3'unde kendiliginden geldi. 2'sinde de modemimizde sorun olduğunu söylediler ve ücret talep etmeden tamir ettiler. Şuanlik çok memnunum umarım böyle devam eder.

200 liraya küçük bir router alırsanız sorun çözülüyor hocam. Eğer altyapi varsa 100 MB paketini ben de kullanıyorum. Hayatımda daha iyi hizmet veren bir firma kullanmadım daha önce. Firmayi aramanizi gerektirecek bir durum bile olmuyor. 4 yıldır kullanıyorum ve 5 defa kesinti oldu. 3'unde kendiliginden geldi. 2'sinde de modemimizde sorun olduğunu söylediler ve ücret talep etmeden tamir ettiler. Şu anlık çok memnunum umarım böyle devam eder.

Az önce vatanın önünden geçerken DOCSIS 3.0 modem var mı diye bir sorayım dedim yokmuş. Sorduğum çalışanda Kablonet kullandığını belirtti dubleks evde sadece 2 odada çekmiyor onu da 300-350TL'lik bir AP alarak çözdüm dedi. Bende öyle yapacağım galiba. Ya da şu anki modemimin çekim gücü iyi, router olarak onu bağlayıp onu da kullanabilirim. Teşekkürler yardımlarınız için. En kötü 1 yıllık taahhüt yapıp denerim memnun kalırsam devam ederim.

@Gimmly97 hocam aklıma bir soru takıldı. Şimdi Kablonet fiberi televizyon prizinden verecek, benim istediğim odaya ayarlarlar değil mi? Şimdi gelip oturma odasına falan kurarlarsa kullanamam en arka odaya takmaları lazım.

Son düzenleme:
Az önce vatanın önünden geçerken DOCSIS 3.0 modem var mı diye bir sorayım dedim yokmuş. Sorduğum çalışanda Kablonet kullandığını belirtti dubleks evde sadece 2 odada çekmiyor onu da 300-350TL'lik bir AP alarak çözdüm dedi. Bende öyle yapacağım galiba. Ya da şu anki modemimin çekim gücü iyi, router olarak onu bağlayıp onu da kullanabilirim. Teşekkürler yardımlarınız için. En kötü 1 yıllık taahhüt yapıp denerim memnun kalırsam devam ederim.

@Gimmly97 hocam aklıma bir soru takıldı. Şimdi Kablonet fiberi televizyon prizinden verecek, benim istediğim odaya ayarlarlar değil mi? Şimdi gelip oturma odasına falan kurarlarsa kullanamam en arka odaya takmaları lazım.
Hocam net bilgim yok ama biz nereye istediysek oraya taktılar. Şansımıza denk gelmiş de olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı