Kablonet nasıldır?

Sınırsız paketleri tercih etmeyecekseniz, tavsiye etmem. Zira 19:00 - 00:00 arası hız düşümü çok tatsız bir durum, ben 50 Mbps sınırsız paket abonesiyim.

Ek olarak, router almanızı şiddetle öneriyorum.

Binada altyapısı olan tek ISS Kablonet, yani mecbur sayılırım.

Akşamları hız düşmesi kullanılamayacak duruma getirmiyorsa problem değil.

Ayrıca, şu paket iyi midir?

KabloNet kullanacaksanız modemlerini sadece sinyal dönüştürücü olarak kullanmalısınız. Yoksa üzülürsünüz her daim. Kablonet ekipmanları kurulduğunda evinize ve internet geldiğinde yapmanızı önerdiğim durum; Kablonet modemini Bridge moda almak. Ardından başka bir router alıp bağlamak. Keenetic Extra önerimdir. Fiyat/Performans açısından oldukça doyurucu olup bence fiyatı da makul oldukça.

Bu konfigürasyon sonucunda kablonet modeminiz artık sadece sinyal dönüştürme yapacak olup diğer cihazlarla iletişimde olan yani kablosuz sinyal yayan cihaz Keenetic Extra olacaktır.

Keenetic Extra diyorum. Extra DSL almayın. Extra alın. DSL ile işiniz yok. Boş para ödemeyin DSL özelliği için.

KabloNet altyapıları genelde stabildir. Verilmesi gereken hızı verir. O hatlar aşağı yukarı 425 Mbps gibi hızlar destekliyor diye hatırlıyorum. Dolayısıyla SNR her daim yüksek.

24 Mbps çok mu yavaş hocam? Yıllardır 16 Mbps kullanıyorum ve çok da yavaş gelmiyor.

Evde ablamla ben interneti aktif olarak kullanıyorduk en ufak indirmede birisi acı çekiyordu ve diğer saatlerde 100Mbps kullanırken bir anda 24'e düşmek sorun çıkartıyordu ben çok indirme yaparım şöyle oluyor sabah 1GB 10 saniyede inerken akşam 2-3dk sürüyordu (sayıları atıyorum) ama ciddi bir süre farkı oluyordu.

KabloNet kullanacaksanız modemlerini sadece sinyal dönüştürücü olarak kullanmalısınız. Yoksa üzülürsünüz her daim. Kablonet ekipmanları kurulduğunda evinize ve internet geldiğinde yapmanızı önerdiğim durum; Kablonet modemini Bridge moda almak. Ardından başka bir router alıp bağlamak. Keenetic Extra önerimdir. Fiyat/Performans açısından oldukça doyurucu olup bence fiyatı da makul oldukça.

Bu konfigürasyon sonucunda kablonet modeminiz artık sadece sinyal dönüştürme yapacak olup diğer cihazlarla iletişimde olan yani kablosuz sinyal yayan cihaz Keenetic Extra olacaktır.

Keenetic Extra diyorum. Extra DSL almayın. Extra alın. DSL ile işiniz yok. Boş para ödemeyin DSL özelliği için.

KabloNet altyapıları genelde stabildir. Verilmesi gereken hızı verir. O hatlar aşağı yukarı 425 Mbps gibi hızlar destekliyor diye hatırlıyorum. Dolayısıyla SNR her daim yüksek.

Hocam, bahsettiğiniz ürünlerin linkini atabilir misiniz?

Tarifenize bağlı mesela benimkinde akşam 19:00-00:00 arası hız düşüşü oluyor. Evde 4 kişi aktif kullanmamıza rağmen pek hissetmiyoruz. Sadece download yaparken biraz daha yavaş olur. Onun haricinde bir de modemleri çöp. TpLink veya Keenetic router alırsanız iyi olur.

Kablonet artık tüm Türkiye'de hizmet vermeye başladı. Telefon hattı mecburiyeti olmadan bütün il, ilçe, ve mahallelerde Türk Telekom üzerinden DSL Kablonet Hizmeti vermeye başladı. Kampanya fiyatları ise 103 TL'den başlıyor. Tamamı sınırsız paket üzerine kurulu. Detaylı bilgi için:

Kablonet artık tüm Türkiye'de hizmet vermeye başladı. Telefon hattı mecburiyeti olmadan bütün il, ilçe, ve mahallelerde Türk Telekom üzerinden DSL Kablonet Hizmeti vermeye başladı. Kampanya fiyatları ise 103 TL'den başlıyor. Tamamı sınırsız paket üzerine kurulu. Detaylı bilgi için:
Kendi altyapısı üzerinden verdiği fiyata göre daha ucuza 100 Mbps hız veriyor, Kablonet bu durumda kendi ayağına sıkmış gibi olmuyor mu?

Hocam bu link Kablonet'in kendi sitesinin değil, doğrusu;

Geri
Yukarı