KabloNet ping değerleri nasıldır?

Niye karşı çıkıyorsunuz? Size bir zararı var mı?
Sağlayıcının yurtdışı çıkışları gibi faktörler hakkında az çok tahmini fikir edinmiş olursunuz. Tabii sizin oradaki altyapı hurda değilse.

Hocam bu arkadaşın dediğini nasıl yapıyoruz, kısaca anlatır mısın?
CMD aç, ping yaz bir boşluk bırak istediğin çevirimiçi IP veya çalışır alan adı yaz. Tracert yaz, yine boşuk bırak istediğin web adresini veya IP'yi yaz. Bağlantının nerelerden geçtiğine ve kaç MS ping ile oraya uğradığına dair yaklaşık sonuçlar gözükür.

Niye karşı çıkıyorsunuz? Size bir zararı var mı?
Sağlayıcının yurt dışı çıkışları gibi faktörler hakkında az çok tahmini fikir edinmiş olursunuz. Tabii sizin oradaki altyapı hurda değilse.

CMD aç, ping yaz bir boşluk bırak istediğin çevirimiçi IP veya çalışır alan adı yaz. Tracert yaz, yine boşuk bırak istediğin web adresini veya IP'yi yaz. Bağlantının nerelerden geçtiğine ve kaç MS ping ile oraya uğradığına dair yaklaşık sonuçlar gözükür.

Türkiye'nin bir ucundan bir ucuna bağlantı sağladım ben bursadayım Erzurum serverı testi yaptım ve sonuç bu yaklaşık bu 5 ms artar azalır bunun garantisi yok.

Hız iyi ama gecikme benim 30 yıllık altyapıdan fazla. Bursa'da server mi yok? Niye Bursa server kullanmadınız?

Arkadaşlar milleti bilmediğiniz konu hakkında bir yorum yapmayın bak kardeşim senin kullandığın vdls değil eve kadar fiber pingin genel olarak 8 ms çıkar testlerde daha aşağıda çıkabilir oyun konusuna gelirsek server mesela İstanbul'da sen van dasın gecikme 30 msden başlar fazla olmaz Türkiye'nin bir ucundan bir ucuna bağlandığında bir sorun yoksa Max 45 ms alırsın ben 7 yıllık kullanıcısıyım yaklaşık 28 ms alıyorum Valorant'da.
Bir de şöyle bilgi vereyim ben bu son 2 güncelleme öncesi oyunda 10 ms falan oynuyordum güncelleme sonrası pingim minimum 25 ms oldu ticket oluşturdum sorun yok dediler Kablonet'e mail attım onlarda sorun yok dedi ama oyun içinde genelde en iyi ping benim oluyor yani 20 msden az alanla karşılaşmadım sık oynayan biri olarak
Ben Valorant serverine ping atınca 10ms alıyorum şu an. KabloNet'de sabit kalacaksa pingim ona geçmeyi yeğlerim. Ama değişkenlik olma ihtimali varsa işte hava şartlarına bağlı olarak falan imkanı yok geçmem. Ben stabiliteye çok önem veriyorum. KabloNet Fiber altyapısına sahibim. Ama şahsen pingi çok önemseyen biri olarak eğer ki siz Valorant'ta 30ms ile oynuyorsanız şu an geçmem pek söz konusu olmayacaktır. Nerede ikamet ediyordunuz bu arada değerli hocam?

Kardeşim bakma bilmiyorlar yazık işte Kablonet'in altyapısı olmadığında hizmet vermediğini ve sadece fiber altyapı kullanmadığını bilmiyorlar kendileri VDSL kullandıkları gibi bir şey zanlediyorlar. LoL'de bu arada 18 ms alıyorum.
Değerli hocam kusura bakmam ama iğneleyici konuşmak kimseye yarar sağlamaz sakin olun gerginliğe gerek yok. Altıüstü bir konuda insanlar görüş sunuyorlar. Hepsini baz almak gerekir. Sakin olalım. Sizden bir isteğim var değerli hocam. Vodafone Frankfurt'a ping atar mısınız speedtest üzerinden?

Ben Valorant serverine ping atınca 10MS alıyorum şu an. Kablonet'de sabit kalacaksa pingim ona geçmeyi yeğlerim. Ama değişkenlik olma ihtimali varsa işte hava şartlarına bağlı olarak falan imkanı yok geçmem. Ben stabiliteye çok önem veriyorum. Kablonet fiber altyapısına sahibim. Ama şahsen pingi çok önemseyen biri olarak eğer ki siz Valorant'ta 30MS ile oynuyorsanız şu an geçmem pek söz konusu olmayacaktır. Nerede ikamet ediyordunuz bu arada değerli hocam?

Değerli hocam kusura bakmam ama iğneleyici konuşmak kimseye yarar sağlamaz sakin olun gerginliğe gerek yok. Altıüstü bir konuda insanlar görüş sunuyorlar. Hepsini baz almak gerekir. Sakin olalım. Sizden bir isteğim var değerli hocam. Vodafone Frankfurt'a ping atar mısınız Speedtest üzerinden?

1) Bu ego falanda eğil ve ben sadece 1 konuyu bilmiyorum ki bu sizin bilgisizliğinizden.

2) Kablonet fiber altyapı sunuyor hava şartları ne alaka onu da anlamış değilim açıkçası ki böyle bir şey varsa her firmada olur.

Geri
Yukarı