Kablonet ping sorunu

erenyildizx

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, Kablonet fiber 100 MB download 5MB upload tarifesini kullanıyorum. Hız testi yaptığımda hiçbir sorun yaşamıyorum 98-99 MB'ye 4.7-4.9 upload 6-8MS ping alıyorum. Fakat arkadaşım gelmişti eve ve aynı modemden kablolu bağlantı yaptık ikimizde. CS:GO oynamak için girdik ve ben 65 ping alırken o 53 ping alıyordu ve bu değer hiçbir zaman eşitlenmedi en az 10 fark vardı. Türk Telekom 10 MB ADSL+ kullanırken pingim 50 civarlarındaydı fakat Kablonet fiber internete geçince 65'e çıktı sizce bu sorun neden kaynaklı olabilir. Bilgisayardan kaynaklı mıdır? Eğer bilgisayar kaynaklıysa nasıl çözebiliriz acaba. Teşekkür ederim.

Kablonet kullanırken diğer ISS'lere göre daha fazla pinginiz olur. Bir gariplik yok.

Ayrıca verdikleri modemlerin WiFi performansı çok kötüdür. Bu sorunu sağlam bir router alarak çözebilirsiniz.

Kablonet'de her zaman böyleydi bu. Anormal bir durum yok. Daha düşük bir ping ile oynamak için Superonline fiber veya Türk Telekom'a geçin
Anladım ama aynı modeme bağlı 2 bilgisayar ve 2si de kablolu bağlanmış aradaki 10-15 ping farkın nedenini öğrenmek istiyorum sadece ve düzeltebilir miyim diye bir umut buraya yazdım :)

Aynı modemden farklı ping alma durumuna takılmışsınız. İki farklı sistem ve farklı kablolar ile bağlantı sağlıyorsunuz. Ayrıca PC'lerin ayarları, içindeki aktif çalışan programları aynı olmayabilir. Bunların hepsini topladığımızda yaşadığınız ping sorunun saydıklarımdan birisi olması muhtemeldir. Arkadaşınız düşük ping aldığı soketi siz kullanın değişen bir şey olacak mı?

Kullandım ama bir farklılık olmadı görev yöneticisinden de ağ kullanan hiçbir şey yok ikimizde de aygıt yöneticisinde de aynı her şey yani kontrol etmem gereken başka bir şey var mıdır acaba bilgilendirirseniz sevinirim.

Geri
Yukarı