Kablonet ping sorunu

ProTecH0

Decapat
Öncelikle merhaba.
İzmir'de Kablonet kullanıcısıyım 100 MB hız 500 GB kotalı tarifeyi kullanıyorum. Ancak inanılmaz yüksek ping sorunları almaya başladım. Bunun üzerine şikayet oluşturdum. Bugün sabah saaatleri dönüş yapıldı portlarda yetersizlik yaşıyoruz COVID-19 sebebiyle. Güçlendirme çalışmaları 4-5 gün sürer dendi. Ayriyeten İstanbul'da aynı problem olmuş port güçlendirme ile sorunlar geçti dendi. İstanbul'da olup bu sorunu yaşayan varsa bilgi verirse çok sevinirim. Ayrıca IP değişikliği talep ettim sürekli 195'li IP havuzundan veriliyor benim bağlı olduğum portta başka IP verilemiyormuş.Tracert testlerinde yurt dışı çıkış olarak Türk Telekom görünüyor. Sorun onda olabilir diye düşünüyorum artık. Bu gibi sorun yaşayan ve çözüme ulaşan arkadaşlar varsa bilgilendirme yaparlarsa çok sevinirim gerçekten. Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim merak ettiğim şey bazı ip havuzlarına sahip olanların çıkışları Superonline'mış ve daha düşük ping değerleri elde ediyorlar.Arayan kişiye 5 gün sonunda sorun geçmezse onlarla tekrardan iletişim kuracağımı gerekirse port değişikliği talebi oluşturacağımı ilettim.Kendileri talebinizi alırız dedi.Acaba port değişikliği ile sorun geçer mi? Çünkü hiç bir şekilde oyun oynanmıyor 130-180ms ping değerlerinden bahsediyorum.Arada 600ms bile görebiliyorum.

Son düzenleme:
Benim merak ettiğim şey bazı IP havuzlarına sahip olanların çıkışları Superonline'mış ve daha düşük ping değerleri elde ediyorlar. Arayan kişiye 5 gün sonunda sorun geçmezse onlarla tekrardan iletişim kuracağımı gerekirse port değişikliği talebi oluşturacağımı ilettim. Kendileri talebinizi alırız dedi. Acaba port değişikliği ile sorun geçer mi? Çünkü hiçbir şekilde oyun oynanmıyor 130-180MS ping değerlerinden bahsediyorum. Arada 600MS bile görebiliyorum.

Bende 1 2 aydır ani ping artışları sorunu yaşıyorum denemediğim yöntem kalmadı şikayetvarda araştırmalarım neticesinde 195'li IP bloğundan çokca kişi sıkıntı yaşayıp ya 46.xxli ya da 24.xxli blok istediğini söylüyolar benim de 195.xxxli IP bende bu IP yüzünden sorun yaşadığımı düşünüyorum ama 24'li IP bloğuna beni geçirebilirler mi bilmiyorum ama yüksek ihtimalle geçersem çözülcek gibi.

Bende 1 2 aydır ani ping artışları sorunu yaşıyorum denemediğim yöntem kalmadı şikayetvarda araştırmalarım neticesinde 195'li IP bloğundan çokca kişi sıkıntı yaşayıp ya 46.xxli ya da 24.xxli blok istediğini söylüyolar benim de 195.xxxli IP bende bu IP yüzünden sorun yaşadığımı düşünüyorum ama 24'li IP bloğuna beni geçirebilirler mi bilmiyorum ama yüksek ihtimalle geçersem çözülcek gibi.

Ben denemeyi bıraktım hocam "sistem otomatik atıyor " tek cevap bu

Ben bu işin peişini bırakmam kolay kolay 2 yıl tahaddüt var 2 yıl işkence çekemem ya beni o IP bloğuna geçirirler ya da BTK'ya şikayet ederim bu kadar basit zor değil yapcakları işlem.
Hocam ben tracert degerlerini, oyun içi değerlerini her şeyi yolladım test ekibi yolladılar gelen ekip pubg bin internet sitesine tracert yaparken bile request timeout aldılar. Müşteri hizmetlerini arayın değişim yapacaklardır dediler sonuç yine olmadı ben bir senelik taahhüt yapmıştım Allah'tan bittiği gibi kaçarım. Şuan oyun oynamak için exitlag kullaniyorum her ay 45 TL veriyorum kafam rahat olsun diye. Keşke çözüme ulastirsalar çok kolay bir işlem diye düşünüyorum aslında.

Hocam ben tracert degerlerini, oyun içi değerlerini her şeyi yolladım test ekibi yolladılar gelen ekip PUBG bin internet sitesine tracert yaparken bile request timeout aldılar. Müşteri hizmetlerini arayın değişim yapacaklardır dediler sonuç yine olmadı ben bir senelik taahhüt yapmıştım Allah'tan bittiği gibi kaçarım. Şu an oyun oynamak için exitlag kullaniyorum her ay 45 TL veriyorum kafam rahat olsun diye. Keşke çözüme ulastirsalar çok kolay bir işlem diye düşünüyorum aslında.

BTK'ye şikayet etmelisin bence bak seni nasıl dikkati alacaklar o zaman.

Geri
Yukarı