Çözüldü Kablonet Port Açtırmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tavukekmek

Kilopat
Microsoft desteği ile bilgisayardaki Game Pass servisi üzerindeki uygulamaların yavaş indirilmesi ile ilgili görüştüm ve bir şeyi test ettikten sonra internet sağlayıcımdan açtırmamı istediği bazı portları benimle paylaştı. Bu portları kendim açabilir miyim, açamazsam Kablonet'i aradığım zaman tam olarak kendilerine ne söylemem gerekiyor, aç dediğim zaman açacaklar mı?

Açılması gereken portlar;

•Port 88 (UDP)
•Port 3074 (UDP and TCP)
•Port 53 (UDP and TCP)
•Port 80 (TCP)
•Port 500 (UDP)
•Port 3544 (UDP)
•Port 4500 (UDP)

Çözüm
Modeminiz Infinity 401 değil mi? Arayüze girdikten sonra, üst menüden Gelişmiş'e gelin. Karşınıza gelen yerde, sol menü'de Yönlendirme olacak. Buradan ayarlayabilirsiniz.

Screenshot_1.png

Screenshot_3.png
Port açma işlemi modem arayüzü içinden yapılıyor. Müşteri temsilcisinin modem arayüzüne erişimi var diye biliyorum. O yüzden yapacaklardır büyük ihtimalle.

Mümkünse temsilci yerine kendim yapmayı tercih ederim. Nasıl yapacağım hakkında yardımcı olabilir misiniz?
Modeminizin marka ve modelini internet üzerinde port açmak şeklinde araştırdığınızda çok kaynak bulabilirsiniz.

Modeminiz Infinity 401 değil mi? Arayüze girdikten sonra, üst menüden Gelişmiş'e gelin. Karşınıza gelen yerde, sol menü'de Yönlendirme olacak. Buradan ayarlayabilirsiniz.

Screenshot_1.png

Screenshot_3.png

Son düzenleme:
Çözüm
Merhaba,

Burada başlangıç lokal portu ile bitiş portuna ne yazılmalı? İlgili cihazın bağlı olduğu portun numarası mı? Örneğin 3 numaralı porta bağlı ise başlangıç 3 bitiş 4 mü olacak?
TCP kısmında neyi seçmemiz gerek? TCP mi UDP mi her ikisi mi?

Harici ıp
0.0.0.0.
Harici başlangıç portu
0.
Harici bitiş portu

Bu kısımlara ne yazmamız gerekiyor?

Bağlı cihazlarn IP'si ise nasıl bulabilirim IP'lerini? Örneğin güvenlik kamerası ise?

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı