Kablonet router önerisi

DaddysHome1

Decapat
Kablonet modeminin yanına sinyalini güçlendirecek bir router arıyorum. Ethernetle bağlanamadığım için(odamda uydu fişi yok) 100 Mbps almam gereken yerde modem salondan odamı görüyor fakat verdiği sinyal çok az ve verdiği Mbps yaklaşık 20 falan. Tam sinyalde ve 5G frekansıyla kullanabileceğim router önerilerine açığım.

Kablonet modeminin yanına sinyalini güçlendirecek bir router arıyorum. Ethernetle bağlanamadığım için(odamda uydu fişi yok) 100 Mbps almam gereken yerde modem salondan odamı görüyor fakat verdiği sinyal çok az ve verdiği Mbps yaklaşık 20 falan. Tam sinyalde ve 5G frekansıyla kullanabileceğim router önerilerine açığım.
Benim yaptığım gibi odanıza yetecek kadar uzun ethernet kablosu alın. Parke süpürgeliklerinin hemen üzerinden bunlarla tutturarak modemden odanıza çekin.
Bana 25 metrelik bir kablo yeterli geldi. Hatta tek etherneti 5'li çoklayacıya bağlayıp yanımdaki masada oturan kardeşimin bilgisayarına da ethernet kablosu taktık. Yüksek ping derdimiz kalmadı.

Benim yaptığım gibi odanıza yetecek kadar uzun ethernet kablosu alın. Parke süpürgeliklerinin hemen üzerinden bunlarla tutturarak modemden odanıza çekin.
Bana 25 metrelik bir kablo yeterli geldi. Hatta tek etherneti 5'li çoklayacıya bağlayıp yanımdaki masada oturan kardeşimin bilgisayarına da ethernet kablosu taktık. Yüksek ping derdimiz kalmadı.

Kablonet'ten gelen adamlarda ethernetle bağlanmak istiyorsanız kablolama yapmamız gerekiyor dedi, görüntüde çirkinlik olacağı için ailem biraz bu durumu beğenmedi sonuçta istemedik ve salona takıldı. Router alın falan dediler işte.
Siz mesela kapı aralarından nasıl geçirdiniz onu merak ettim açıkçası çünkü salondan geçecek arada 1 oda daha var ve iki kez kapının üzerinden geçirmek lazım üzerine dolap arkasından falan geçirmemiz lazım çok düşündüm ama zahmetli iş ve görüntüde kötü duracağını düşündüğümüz için vazgeçtim açıkçası.

Modem vestiyer dolabında. Yuvarlak yerine ince düz kablo aldım. Dikkat çekmiyor.

O beyaz plastiği Superonline internet kullanırken Turkcell TV için salona kadar monte etmişlerdi. Bir yere kadar iki kablo da (bilgisayarlara giden düz beyaz ve salona giden yuvarlak olan) o beyaz plastiğin içindeler.

Superonline'ı iptal ettirdikten sonra salona giden ethernet kablo düzeneği TV'ye kadar hazır duruyordu. Geçen ay akıllı TV alınca o kabloyu da ona bağladık. Yoksa modemin Wi-Fi hızı ne PC'ye ne de 4K TV'ye yeterli geliyor. Wi-Fi ile bağlandığımda videolar donuyor/kalitesi düşüyor, oyunlarda ping çıkıyor.

IMG_20200913_230350.jpg

IMG_20200913_230403.jpg

IMG_20200913_230728.jpg

@AlgoritMa
Sen ethernet kablosunu uzatmışsın, ben uydu kablosunu uzatmak istiyorum açıkçası modemin odamda olmasını istiyorum çünkü ya router alacağım bir tane aklımda var ya da kablolama yapacağım bir şekil, teşekkür ederim yardımın için hocam.

@161553

2.4'ü bile 400 liralarda biraz pahalı geldi açıkçası saolasın genede :)

Geri
Yukarı