Kablonet vs. Türk Telekom

Vallahi kötüleyenler var ama şöyle ki, altyapı ve port ile alakalı şansınız varsa internetiniz de iyi oluyor.

Şahsen Vodafone business kullanıyorum 50 Mbps 80₺ daha yeni yenilettim gayette memnunum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı? Bende yokta sadece sormak istedim.

Sana şöyle söyleyeyim, çok yakın arkadaşım olan bir komşum var. Yukarı katta oturuyorlar. Türk Telekom internetleri var şifresini istedim verdi ve o kadar uzak olmama rağmen Kablonet'ten 3 kat daha iyiydi. Kablonet'in modemi yanımda ancak arkadaşımınki'nin hiçbir konuda yanından bile geçemez.

Kablonet vaad edilen değerleri daha iyi veriyor tabi altyapıya göre değişiyor ama internetin kapsama alanı kablosuz da düşük onuda belirtmem gerek. Teknik desteği de iyi talep ettiğinde 1 saatte gelip sorunu çözüyorlar.

Sana şöyle söyleyeyim, çok yakın arkadaşım olan bir komşum var. Yukarı katta oturuyorlar. Türk Telekom internetleri var şifresini istedim verdi ve o kadar uzak olmama rağmen Kablonet'ten 3 kat daha iyiydi. Kablonet'in modemi yanımda ancak arkadaşımınki'nin hiçbir konuda yanından bile geçemez.
Kablonet'in Wİ-F da kötü olduğu doğrudur ama kablolu internette bence hepsini sollar.

Modeminde sağlam olması gerekiyor sanırım. Bu doğru mu?

Türk Telekom'dan kablonete geçtim binada kablonet altyapısı bulunuyor yaklaşık 3-4 ay oldu hız veya ping konusunda herhangi bir problem bugüne kadar olmadı ancak son birkaç haftadır 1-2 dakikalık kopmalar oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı