Kablonet vs Turkcell Superonline

Deneyimlerini anlatabilirimsin? Bağlama kurma aşaması vs. belli bir saatten sonra hız düşüyor mu? TV paketi nasıl? Modem kaliteli bir şey mi yoksa kötü mü?
Akşam 7 ile 12 arası hız 25 e düşüyor. Yani bence 25 gayet yeterli o saatlerde. İndirme yapacağım zamanlar zaten o saatler dışında 100Mbps hızında indiriyorum. Upload 5 sabit veriıyor ve ben bu upload ile twitch de yayın açıyorum. TV de sinema kanalları gayet güzel artı olarak bütün belgesel kanalları zaten açık. Modemi de bence yeterli ama benim ev biraz büyük yeterli gelmiyor mesela salonda tek çizgi çektiği yerler var ama bence çok önemli değil. Kurulum aşamasında da direk gelip kurdular gayet basitti.

Değil mi? 100Mbps paket alsın akşam 7'den belli bir saate kadar düşük hızda kullansın.
Saat 12'ye kadar. Ancak, akşama kadar gerekli indirmeyi yapabilecek indirme hızına sahip olduğunuz için çok gerek olmuyor. Sadece bazen akşam bir şey indirmek istediğinizde sorun olabiliyor. Onun dışında her durumda Kablonet daha iyi.

Ttnet adsl, vdsl kullandim
Kablonet fiber kullandim
Superonline kablonet kullandim,

Yayin falan yapacaksaniz kablonet fiber iyi ancak, yurt disi sunuculara baglandiginizda cok ping alirsiniz, ttnet ve ya superonline vdsl kullananlar 50 ping alirken siz 80 90 alacaksiniz. Yurt icinde ise ideal, bu sorunu superonline kablonete gecerek cozmustum, sabit 50 ms aliyordum ve hatta bazen 39ping 45ms ile cs go oynuyordum MM de.

Secim sizin. Superonline ve ttnetin yurt disi cikislari guzel, gerisi hikaye.

Geri
Yukarı