Kablonet vs TurkNet

wisa333

Kilopat
Merhaba. Daha önce de bahsettiğim gibi apartmanımda 1000MBPS FTTH Türk Telekom altyapım var. Ancak bu hızdan hiçbir şekilde yararlanamadığım için son zamlardan sonra 6 yıllık TurkNet aboneliğimi sonlandırdım. Velhasıl kelam, yeni bir ISS arayışı içerisindeyim.
Şöyle bir sorunum var. Aynı port üzerinden tekrar TurkNet'e geçiş yapamadığımız için mevcut aboneliğimi tamamen iptal edip yeni bir başvuru yapmam gerekiyor.

Haliyle bu durumda madem uğraşacağız, aynı fiyatı verip daha yüksek hız alabileceğim Kablonet'i bir denemek istiyorum. Sizlerden bu konu hakkında bilgi isteyeceğim, kullanan arkadaşlarım bana tecrübelerini aktarırsa çok memnun olurum.

TurkNet'ten alabildiğim: 100Mbps download / 8Mbps upload.
Kablonet'ten alabildiğim: 200Mbps download / 10 upload.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyatları neler bu planda kabaca Kablonet daha mantıklı Kablonet'te akıllı sınırsız tarifesiyse yanaşmayın derim.

TurkNet gözümden düşmüş bir firmadır. Bir ara şu zamana kadar zam yapmayacağız dedikten sonra 1 yılda 140 TL'den 250 TL'ye çıktılar. İnsanlar şikayet edince bizim amacımız en ucuz değil en iyi olmak diyorlardı. Ulan sizi millet uygun fiyata yüksek Mbps internet veriyorsunuz diye alıyordu zaten. Yoksa siz kimsiniz yani :D

Kablonet öneririm, kendimde kullanıyorum.

219 TL / ay Kablonet + 420 TL kurulum ücreti. Akıllı tarife değil, akşam saatlerinde bir yavaşlama olmuyor.
250 TL / ay TurkNet + 300 TL kurulum ücreti.

TurkNet'te kurulum ücreti yok diye hatırlıyorum ben 2021 de sadece 100TL oda paket ücreti verdim akıllı tarife değilse 200Mbps mükemmel bir hız onu tavsiye ederim.

Kablonet tercihimdir. Çevremde biz dahil Kablonet kullanıp memnun olmayan biri yok. Hem evde hem ofiste hem imalathanemizde Kablonet kullanıyoruz; en ufak sorun, ping, düşük hız vs. yaşamadık. Müşteri hizmetlerine daima ulaşılabiliyor ve bir sorun yaşamanız halinde ekipleri gün içerisinde gelip yardımcı oluyor.
O leş TurkNet beni 2018 yılında ciddi anlamda mağdur etti. İnternet başvurusu yapıyorum, bir ton imzalı evrak istiyorlar, gönderiyorum adamlar kuruluma 1 ay sonra geliyor. Modemi kendim satın aldım, tüm kurulumları, ayarları yapıp beklemeye başladım. Gelen ekip yalnızca internetimi aktif edip gidecekti o kadar. Arıyorum ulaşmak mümkün değil, mail atıyorum 2 gün sonra ancak dönüş yapıp saçma sapan cevap veriyorlar. 1 ayın sonunda uğraşlarım sonucu ekipleri zahmet edip geldiler. Binadan aktif ettiklerini söyleyip gittiler fakat aktif olmamıştı. Sonrasında bunlara tekrar ulaşıp durumu anlattım ve sokaktaki internet kutusundan aktif edilmesi gerektiği söylendi. Bir müddet beklemeden sonra bu şahıslar geldiler. Aktivasyon ücretsiz demişlerdi fakat aktif etmek için ücret talep ettiler. Durumu anlatıp ücret ödemeyi kabul etmedim, bunlar da çekip gitti zaten. En son dayanamayıp iptal etmek istedim, yine imzalı bir sürü kağıt istediler. Kargoyla onları gönderdikten yaklaşık 7-10 gün sonra; ''Üzgünüz, eksik evrakınız var, iptalinizi gerçekleştiremiyoruz, lütfen eksiklerinizi tamamlayıp tekrar gönderin'' vs. şeklinde yanıt aldım. Zar zor iptal ettirdikten sonra kullanamadığım internet için bana fatura yansıtıldı. Aktif etmedikleri, 1 kere bile kullanamadığım internetin aktivasyon ücretini de yansıtmışlar. Üstelik ödediğim modem parası, harcadığım kargo parası da benim zararıma oldu. Daha fazla uğraşmamak adına ödedim. Hakkım varsa da helal etmiyorum. Hayatımda bu kadar rezil bir durumla karşılaşmamıştım. Özetle; o firma bedava internet sağlasa bile kullanmam, kimseye de önermem. İyi akşamlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı