Kablonet'e geçilir mi?

Mrtotc

Decapat
Halihazırda Superonline 25 Mbps sınırsız internetim var ve yakın zamanda taahhüt bitmek üzere beni arayıp duruyorlar bu arada ben de araştırma yaptım ve KabloNet alt yapısının oturduğum yerde olduğunu öğrendim. Sizce KabloNet güldüren 100 kampanyasına geçmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam o birazda sizin modemi konumlandırmanızla alakalı olabilir teşekkürler yorum için.

Harika o zaman düşünmeden geçiyorum teşekkürler.

Evin tam merkezine kurdum. Kurmaya gelen arkadaşlarda en iyi çekecek yer olarak gördüğü yerde şu anda modem. Ama modemin kalitesi ve çekim gücü çok kötü. Zaten ufak bir araştırma yaparak modemin ne kadar kötü olduğunu anlayacaksınız. Hele Infinity 401 ise tam çöp. Router şart.

Evet, kendim kullanıyorum ve hizmet anlamında da, performans anlamında da memnunum. Ancak @erengore hocamın da dediği gibi verdikleri modemlerin kablosuz bağlantısı zayıf. Kablolu kullanacaksanız sorun olmaz ancak kablosuz kullanacaksanız modem değiştirmekte fayda var.

Herkes sadece müşteri yorumu yapmış ama kimse teknik detaylardan bahsetmemiş.

Öncelikle eğer Süperonline FTTH'de iseniz hiç geçmeyin. KabloNet'de Fiber değil bakır altyapıya geçeceksiniz. Coax kablosu modeminize girer. Açıkçası hızları yükseltilmiş VDSL diyebiliriz. Eğer Süperonline FTTH'de iseniz geçmeyin. Ama Süperonline'ı ADSL veya VDSL olarak kullanıyorsanız geçebilirsiniz.

Modem kalitesi memnun etmeyebilir. Kablosuz anlamında sıkıntılı cihazlar bana göre. Kablo bağlandığınızda konfora kavuşuyorsunuz. Tavsiyem eğer geçeceksiniz ekstra bir router alın ve Kablosuz'u onun üstünden sağlayın.
Hocam superonline fiber'deyim şuan evet fakat beni arayıp 10 megabit interneti 99tl'ye vermeye çalışıyorlar kimse kusura bakmasın ama arada çok bir fark olduğunu düşünmüyorum modem farkı olabilir belki onu kullanmadan bilemem.

Hocam o birazda sizin modemi konumlandırmanızla alakalı olabilir teşekkürler yorum için.
Geçince özellikle tekrardan düşüncenizi soracağım. 😃

Arkadaşım 5 Ghz'de oyun oynayamıyor ama belki onunki üretim hatası olabilir. 5Ghz'de Jitteri 10ms. Ve birkaç saniyede bir modemin tepki süresi kaynaklı 2300 pingi görüyor. Birkaç arkadaşta daha vardı. Ancak dediğim gibi bazıları böyle. Bazıları böyle sıkıntılı bazıları ise sıkıntısız. Umarım iyisi gelir.

Evin tam merkezine kurdum. Kurmaya gelen arkadaşlarda en iyi çekecek yer olarak gördüğü yerde şu anda modem. Ama modemin kalitesi ve çekim gücü çok kötü. Zaten ufak bir araştırma yaparak modemin ne kadar kötü olduğunu anlayacaksınız. Hele Infinity 401 ise tam çöp. Router şart.
Modem seçimi yapabiliyor muyuz kendilerimi getiriyor ?
Geçince özellikle tekrardan düşüncenizi soracağım. 😃

Arkadaşım 5 Ghz'de oyun oynayamıyor ama belki onunki üretim hatası olabilir. 5Ghz'de Jitteri 10ms. Ve birkaç saniyede bir modemin tepki süresi kaynaklı 2300 pingi görüyor. Birkaç arkadaşta daha vardı. Ancak dediğim gibi bazıları böyle. Bazıları böyle sıkıntılı bazıları ise sıkıntısız. Umarım iyisi gelir.
Anladım hocam bulunduğum sitede kullanan komşulara sormak mantıklı olur sanırım bu durumda.

Modem seçimi yapabiliyor muyuz kendilerimi getiriyor ?

Anladım hocam bulunduğum sitede kullanan komşulara sormak mantıklı olur sanırım bu durumda.
Hepsi birbirinden tuhaf. Yine en iyisi İnfinity 401 adlı model. Onda da dediğim gibi bazıları iyi bazıları kötü çalışıyor.

Hocam Superonline fiber'deyim şu an evet fakat beni arayıp 10 megabit interneti 99TL'ye vermeye çalışıyorlar kimse kusura bakmasın ama arada çok bir fark olduğunu düşünmüyorum modem farkı olabilir belki onu kullanmadan bilemem.
150 TL'ye 200 Mbps satıyor Turkcell. 200/10 gibi bir hız memnun isen Superonline kullanmaktan 200 veya 100 Mbps'ye geçiş yap.

100 Mbps 130 TL civarıydı.

150 TL'ye 200 Mbps satıyor Turkcell. 200/10 gibi bir hız memnun isen Superonline kullanmaktan 200 veya 100 Mbps'ye geçiş yap.

100 Mbps 130 TL civarıydı.
Günümüz şartlarında yine fena değil fiyatları. Telekom gibi değil. Geçen @Salih METİN mi dediydi 100 Mbps için 210 TL istediklerini?

Zonguldak'da oturuyorum bende 50Mbps paket var. Arada 50Mbps veriyorlar daha çok 30 mbps alıyorum. Akşamları 15'e kadar düşüyor rezalet bence geçme ama belki sizin orada olmaz böyle bir durum.

Zonguldak'da oturuyorum bende 50Mbps paket var. Arada 50Mbps veriyorlar daha çok 30 mbps alıyorum. Akşamları 15'e kadar düşüyor rezalet bence geçme ama belki sizin orada olmaz böyle bir durum.
O sizin paket ile alakalıdır. Dediğiniz şey adamların sistemi gereği imkansız. Hız düşümü paket detaylarında yazar. Akşamları yavaşlatılan Akıllı Sınırsız paketlerdendir.

Yeni konular

Geri
Yukarı