Kablonet'in interneti uydu ile sağlaması

Eviniz yeni mi? Kablonet bu sene başladı bu tipe şanslısınız.

Evet hocam. Daha taşınalı 2 ay oluyor. Superonline hariş tüm fiber altyapılara sahibim. Şimdi Kablonet altyapı sorgulama yaptım. Kablonet altyapımda varmış. Ama ping değerlerim nasıl olur bilmiyorum. Sizce geçmeli miyim Kablonet'e.
Evet hocam. Daha taşınalı 2 ay oluyor. Superonline hariş tüm fiber altyapılara sahibim. Şimdi Kablonet altyapı sorgulama yaptım. Kablonet altyapımda varmış. Ama ping değerlerim nasıl olur bilmiyorum. Sizce geçmeli miyim Kablonet'e.

Avrupa sunucularında genellikle oynuyorum.

Avrupa sunucularında genellikle oynuyorum.
Kablonetten ben hiç memnun değilim çünkü docsis kullanıyor benim bölgemde fakat senin böyle bir problemin olmadığından dolayı bir fikrim yok. Muhtemelen iyidir.

Kampanyalar göze alındığında Superonline daha makul. Kablonette hız düşüm sıkıntısı var.

Kablonetten ben hiç memnun değilim çünkü docsis kullanıyor benim bölgemde fakat senin böyle bir problemin olmadığından dolayı bir fikrim yok. Muhtemelen iyidir.

Kampanyalar göze alındığında Superonline daha makul. Kablonette hız düşüm sıkıntısı var.
Süperonline olsa düşünmem ona geçerim zaten değerli hocam. Ancak yok maalesef. Ben TürkNet'e geçmeyi düşünüyorum VAE altyapısı ile.

Superonline hariç kısmını atlamışım kusura bakmayın. Bence güzel altyapılar var iki altyapı da çok nadir görülüyor.

Sayın hocam aslında bende Kablonet'i düşünmedim değil çünkü verdikleri g-pon destekli modem gerçekten çok iyi gibi duruyor hiç kullanmadım ama TT'nin verdiği ZTE modemden kat kat iyi olduğunu düşünüyorum. 5 GHz'de 1733 Mbit hız desteği sunduğu yazıyor sitesinde.

Sayın hocam aslında bende Kablonet'i düşünmedim değil çünkü verdikleri g-pon destekli modem gerçekten çok iyi gibi duruyor hiç kullanmadım ama TT'nin verdiği ZTE modemden kat kat iyi olduğunu düşünüyorum. 5 GHz'de 1733 Mbit hız desteği sunduğu yazıyor sitesinde.
Hız konusunda zaten hiçbir sıkıntı yaşamayacağına eminim. Benim sıkıntım bölgesel yoğunluktan dolayı, docsis sisteminin çalışma şeklinden kaynaklanan oyunlarda gecikme sorunu. Gpon altyapısında docsis devreye hiç girmiyorsa bence aşırı iyi bir deneyim elde edersiniz. Kablonet ve gpon çok yeni ikili olduklarından net bir şey söyleyemedim :)

Hız konusunda zaten hiçbir sıkıntı yaşamayacağına eminim. Benim sıkıntım bölgesel yoğunluktan dolayı, DOCSIS sisteminin çalışma şeklinden kaynaklanan oyunlarda gecikme sorunu. GPON altyapısında DOCSIS devreye hiç girmiyorsa bence aşırı iyi bir deneyim elde edersiniz. Kablonet ve GPON çok yeni ikili olduklarından net bir şey söyleyemedim :)

Bizim apartmanda çok var hocam Kablonet kullanıcıları şu an aslında kendilerinden bilgi edinebilirim diye düşünüyorum. Ve cidden şunu eklemeliyim ki benim modemim üst kattan alt kata çekmiyor ama adamın modemi 2 kat yukarıya 3 çekiyor. Benim TT modeminin dandikliği resmen gözler önüne serili. Siz de isterseniz hocam kasım ayında taahüdümüz bitiyor. İsterseniz size durumu geçersem deneyimlerimle beraber anlatabilirim. Tabi geçersem daha belli değil hangi ISS'yi kullanacağım.

Bizim apartmanda çok var hocam Kablonet kullanıcıları şu an aslında kendilerinden bilgi edinebilirim diye düşünüyorum. Ve cidden şunu eklemeliyim ki benim modemim üst kattan alt kata çekmiyor ama adamın modemi 2 kat yukarıya 3 çekiyor. Benim TT modeminin dandikliği resmen gözler önüne serili. Siz de isterseniz hocam kasım ayında taahüdümüz bitiyor. İsterseniz size durumu geçersem deneyimlerimle beraber anlatabilirim. Tabi geçersem daha belli değil hangi ISS'yi kullanacağım.
Tabi ki deneyimlerinizi öğrenmek isterim. Bu arada şunu da belirtmek istiyorum. Benim bahsettim docsis sıkıntısı modem ile ilgili değil. Docsis sisteminin bölgesel çalışma sistemi ile ilgili, yani çok daha geniş bir alanda.

Tabi ki deneyimlerinizi öğrenmek isterim. Bu arada şunu da belirtmek istiyorum. Benim bahsettim DOCSIS sıkıntısı modem ile ilgili değil. DOCSIS sisteminin bölgesel çalışma sistemi ile ilgili, yani çok daha geniş bir alanda.

Anlıyorum hocam. Aslında madem Kablonet sorun çıkartıyor değerli hocam, değiştirin gitsin :)

Geri
Yukarı