Kablonet'in verdiği Huawei - EG8247W fiber modemi nasıl?

Hocam müsadenle senin resimleri donanım forumda paylaşabilir miyim, sadece modem ve kablo resmini. Bazı arkadaşlar kablonetin FFTH sistemi olmadığı idddiasındalar da, onlara cevap olarak ileteceğim.
Paylaşabilirsiniz sorun değil ..Takip etmek isterim farklı görüşler çıkabılır
Hocam hayırlı olsun. İlk defa modemden coaxial ile tv hizmeti alan görüyoruz. Yayın kalitesi nasıl, kablotv de bulunan bütün kanallar var mı
Hocam hayırlı olsun. İlk defa modemden coaxial ile tv hizmeti alan görüyoruz. Yayın kalitesi nasıl, kablotv de bulunan bütün kanallar var mı?
Teşekkürler,ilk defa kullanıyorum kablo tv normal yayın kalitesini bilmiyorum ama akıcı ve net görüntüde sıkıntı yok.Bütün kanallar mevcut

@SuatAydemir

Hocam merhabalar. Kablonet'i GPON kullanan gördüğüm ilk kişisiniz. Vaktiniz varsa pingleri merak ediyorum. Kablolu bağladığınız bir masaüstü bilgisayarda vereceğim adreslere ping ve traceroute testi atabilmeniz mümkün müdür acaba?

Teşekkürler.

@SuatAydemir

Hocam merhabalar. Kablonet'i GPON kullanan gördüğüm ilk kişisiniz. Vaktiniz varsa pingleri merak ediyorum. Kablolu bağladığınız bir masaüstü bilgisayarda vereceğim adreslere ping ve traceroute testi atabilmeniz mümkün müdür acaba?

Teşekkürler.

Merhaba, şu anda İstanbul'dayım, Bursa'ya döndüğüm zaman eklerim.

Tamamdır hocam ben yazayım buraya, olmadı hatırlatırım.

cmd'yi açıp şu 2 adrese atmanız yeterli. Kablolu bağlanırsanız çok güzel olur. Bu sayede GPON ve DOCSIS ping farkını da görmüş oluruz.

tracert vie.valve.net
tracert riot.de

Merhaba,
Birden fazla test ölçümü yaptım.Genel olarak ping 5-7 arası.Download 20-22 mbps Upload 2 mbps de.Telefon eski olduğu için bu değerler çıkıyor.Yeni samsung telefonda 5ghz de 28 mbps oluyor.Pc de de sonuçlar aynı 6 ping kablolu 24mbps 2 mbps upload..

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201229-134453.png
    Screenshot_20201229-134453.png
    288,4 KB · Görüntüleme: 242
Merhaba,
Birden fazla test ölçümü yaptım.Genel olarak ping 5-7 arası.Download 20-22 mbps Upload 2 mbps de.Telefon eski olduğu için bu değerler çıkıyor.Yeni samsung telefonda 5ghz de 28 mbps oluyor.Pc de de sonuçlar aynı 6 ping kablolu 24mbps 2 mbps upload..
Upload niye o kadar az?

Bir de hocam SpeedTest'deki pinginiz pek bir anlam ifade etmiyor aslında.

Ancak şu şartla ifade eder diyebiliriz. SpeedTest üzerinden FrankFurt sunucusu seçerseniz gerçek pinginizi görebiliriz.

cmd üzerinden tracert vie.valve.net

Ve

cmd üzerinden tracert tr.leagueoflegends.com

Sonuçları ile gerçek ping durumunuzu gözlemleyebiliriz.

Upload anlasması o sekilde. Ping ile ilgili bir beklentim yok şu anda. 3 ay önce olsa olurdu PUBG ve Call of Duty'de ama şu anda bilgi amaçlı paylaştım. Uygun zamanda onu da denerim.
Merak edip denedim bu şekilde, bu arada laptop çok eski etkisi olur mu bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• 20201229_230211.jpg
    20201229_230211.jpg
    149,8 KB · Görüntüleme: 221
Upload anlasması o sekilde. Ping ile ilgili bir beklentim yok şu anda. 3 ay önce olsa olurdu PUBG ve Call of Duty'de ama şu anda bilgi amaçlı paylaştım. Uygun zamanda onu da denerim.
Merak edip denedim bu şekilde, bu arada laptop çok eski etkisi olur mu bilmiyorum.

Hocam merhaba site tarzı bir yerde mi oturuyorsunuz yoksa normal 12 daireli apartman gibi mi? GPON için ne yaptınız da ekipler size gelip sistemi kurdular?

Yeni konular

Geri
Yukarı