Kablonet'te yüksek miktarda paket kaybı

cristino rondo

Hectopat
İyi akşamlar arkadaşlar. Kablonet abonesiyim kullandığım modem Netmaster Infinity 401. Ethernet kablosuyla direk modeme bağlanıyorum. Bazen %20-30'lara kadar çıkabilen paket kaybı yaşıyorum. Herhangi bir hedefe yönelik bir paket kaybı yok, farklı oyunlarda ve Microsoft Teams'de de aynı paket kaybını yaşıyorum.
CMD üzerinden ping komutuyla modem IP'sini pinglediğimde de paket kaybı geliyor, yani sanırım yerel ağdan kaynaklanıyor. Zaten teknik servis de hatlarda bir sıkıntı göremediklerini söyledi. Wi-Fi kullanırken paket kaybı açısından sıkıntı yok, ancak modemin kablosuz gücü oldukça zayıf olduğu için kullanmak istemiyorum. Ethernet kablosunu değiştirdim, başka bilgisayardan da denedim aynı sıkıntı aynı şekilde devam ediyor.
Ancak, modemi kapatıp fişini çekip 5 dakika bekleyip yeniden açtığımda bazen geçici olarak düzeliyor. Ertesi gün paket kaybı yeniden başlıyor. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Teşekkürler.

Modem kaynaklı da olabilir. Değişim talep edebilirsiniz.

KabloNet biraz farklı hocam. Modeme kadar anten kablosuyla geliyor. Daha sonra da CAT kablo ile ve kablosuz olarak dağılıyor. İş yine onlarda gözüküyor.

Değiştirttim hocam, aynı model modemin farklı serisini taktığını söyledi. Ancak bir değişiklik yok aynı sorun aynı şekilde devam ediyor.
Bulunduğun yerdeki gelen hattın kalitesine bağlı birazda şans bu gerçekten, fakat KabloNet'in genel olarak modemleri dillere destandır, performans anlamında!(iğneleme)

Keenetic marka modem/router alıyorlar genelde çoğu KabloNet kullanıcısı bildiğim kadarıyla. Fakat bu cihazı aldığınızda bile sorun çözülmeyebilir o zaman yener hocamın da ifade ettiği üzere kendi KabloNet'in sizin bulunduğunuz yerdeki altyapısı sorunlu olabiliyor.

Modemleri dışında müşteri memnuniyeti olarak en başta KabloNet geliyor.

Kullandığınız ve kullandığım modem gerçek anlamda çöp. Sorun ile alakalı bir şeyler ararken kendimi başlıkta buldum. Dün yine ekip çağırdım lütfen kabul edilebilir bir modem ile gelin dedim ve arıza kaydı bildirdim. Modemin sinyal gücü çok zayıf. Odamda bilgisayar ile kablolu bağlantı kuruyorum birkaç mt yanda tek duvarı bulunan koridorda Wi-fi bağlantısı sağlayamıyoruz.

Gelen teknik ekibin söyledikleri şöyle; tüm müşteriler aynı şikayet ile geliyor ve malesef ellerinde ki en iyi diyebilecekleri modem infinity 401 modeli. Çözümü vatandaşın alacağı router ile sinyali kuvvetlendirmek. Başka bir çözümü malesef yok. Bu arada dışarıdan satın alacağınız modemler muhtemelen uyumlu değil, satın almadan önce mutlaka görüşün gerekli şartları sağlayıp sağlamadığından emin olun. Operatör ile görüştüğümde modemi vereyim kiradan düşülsün, iptalini yapalım kendim modem satın alacağımı söylediğimde, modemi alabileceklerini bunun mümkün olduğunu fakat kullanılabilecek modemlerin teknoloji mağazalarında satılmadığını belirtti.

Yanıtlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Umarım konuyu ziyaret eden diğer kullanıcılara yardımcı olabiliriz. Ben Turkcell Superonline'a geçtim ve şu an Huawei modem kullanıyorum. Paket kaybı yok, Wi-Fi evin diğer ucundan bile çekiyor. Sanırım şu anlık Kablonet'in bu sorunu için elimizden gelen kesin bir çözüm yok.

@cristino rondo Kablonet kullanıyorum ve paket kaybı yaşıyorum. Kablonetten başka alt yapı yok. Nasıl çözebilirim tecrübelerinden bahsedebilir misin?

Hocam hangi modemi kullanıyorsunuz?
Ben bu sorunu çözemedim, başka bir model modem varsa onunla değiştirmelerini isteyebilirsiniz. Ben modemi değiştirtmiştim ancak aynı model getirmişlerdi, değişen hiçbir şey olmadı. Eğer kullandığınız ağ kablosunda veya bilgisayarının donanımında bir sorun olmadığını düşünüyorsanız başka bir model-markalı modem isteyebilirsiniz. Ben yukarıda belirttiğim gibi bu sorunu kapat aç yaparak bir nebze olsa düzeltebiliyordum ama böyle şeylerle hiç uğraşılmaz gibi geliyor şu anda. Bir senedir Turkcell Superonline kullanıyorum ve şu anda memnunum.

Hocam hangi modemi kullanıyorsunuz?
Ben bu sorunu çözemedim, başka bir model modem varsa onunla değiştirmelerini isteyebilirsiniz. Ben modemi değiştirtmiştim ancak aynı model getirmişlerdi, değişen hiçbir şey olmadı. Eğer kullandığınız ağ kablosunda veya bilgisayarının donanımında bir sorun olmadığını düşünüyorsanız başka bir model-markalı modem isteyebilirsiniz. Ben yukarıda belirttiğim gibi bu sorunu kapat aç yaparak bir nebze olsa düzeltebiliyordum ama böyle şeylerle hiç uğraşılmaz gibi geliyor şu anda. Bir senedir Turkcell Superonline kullanıyorum ve şu anda memnunum.
Anlık olarak Kablonet ile görüşüyordum kafayı yemek üzereyim. Paket kaybına dair hiçbir şey bilmiyorlar. Sinyallerde sorun yok diyorlar ama online oyun oynayamıyorum. Yarın il müdürlüğüne gidip yüz yüze anlatacağım derdimi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı